اثر فیس لیفت

جراحی لیفت صورت

آنچه می خوانید...

جراحی لیفت صورت یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی پلاستیک در جهان است. این روش برای بهبود علائم ظاهری پیری انجام می شود که به عنوان یک روند طبیعی اتفاق می افتد. با افزایش سن، فرد، ظاهر جوان خود را از دست می دهد و تاثیر زمان در چهره او نمایان می شود. علائم محسوس در پیشانی، به عنوان مثال، به تدریج به چین های مشخص تبدیل و در نهایت چین های عمیق تری می شوند. خط فک که در جوانی محکم است، به مرور نرم تر شده و افت می کند. به هر حال از عواملی که به روند طبیعی پیری صورت کمک می کنند، نمی توان فرار کرد. این ها شامل یک استعداد ژنتیکی است که با عناصری مانند جاذبه، قرار گرفتن در معرض خورشید و عادات شخصی ترکیب می شود. جراحی لیفت صورت برای معکوس کردن علائم زمان انجام می شود. با این حال نمی تواند روند پیری را به طور کامل متوقف کند و خود جراحی ظاهر اساسی فرد را تغییر نخواهد داد.

جراحی تنها راه دستیابی به نتایج مطلوب است. با این حال، ممکن است با روش های غیر جراحی برای جوان سازی پوست صورت همراه باشد. در ادامه بیشتر با جراحی لیفت صورت و نکات آن آشنا می شویم. پس با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به بخش های مهم مقاله

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید کافیست پادکست زیر را گوش دهید تا خلاصه ‎ای از مطلب را دریافت کنید.

فیس لیفت چیست؟

فیس لیفت به معنی جوانسازی و بالا کشیدن صورت است. با افزایش سن و اثر گذاری عوامل مختلف مانند ژنتیک، عوامل محیطی و عدم مراقبت درست از پوست صورت، کاهش کلاژن سازی، پوست رفته رفته حالت شل و افتاده ای پیدا می کند. انجام جراحی لیفت صورت می تواند این روند را کند کرده و ظاهر جوان تری برای شما به ارمغان بیاورد. در مقاله لیفت صورت به طور کامل لیفت صورت و روش های آن را بررسی می کنیم.

گیف-آپارات

ما در این ویدیو به زبانی ساده سعی کرده ایم، فیس لیفت یا جراحی لیفت صورت را توضیح دهیم.

جراحی لیفت صورت در کدام نواحی انجام می شود؟

جراحی لیفت صورت یا همان ریتیدکتومی (Rhytidectomy) می تواند گستره وسیعی را شامل شود. به زبانی دیگر، می توان هر بخش از صورت را که دچار افتادگی شده است، با انجام اقداماتی مانند جراحی، لیفت کرد و باعث بهبود ظاهر و زاویه دار شدن صورت شد. مهم ترین بخش هایی از صورت که می توانند لیفت و جوانسازی شوند عبارتند از :

جراحی لیفت صورت در کدام نواحی انجام می شود؟

پیشانی

ابرو

پلک

گونه

گردن و غبغب


جراحی لیفت صورت برای رفع چه مشکلاتی مناسب می باشند؟

 • شل شدن و آویزان بودن پوست صورت و گردن
 • شل شدگی های قسمت وسط صورت
 • به وجود آمدن شکاف و شیار عمیق در قسمت های پایین چشم
 • به وجود آمدن شکاف و شیار در قسمت های امتداد بینی تا دهان
 • به وجود آمدن چربی های افتاده یا جابجا شده
 • شل شدن قسمت های پایین صورت
 • از بین رفتن سفتی عضلات صورت.
 • شل شدن پوست صورت و جمع شدن چربی ها در قسمت چانه و فک
 • به وجود آمدن غبغب در گردن شما حتی اگر چاق نباشید و اضافه وزن هم نداشته باشید
آزمون جراحی لیفت صورت

با انجام این آزمون متوجه می شوید که نیاز به جراحی لیفت صورت دارید یا خیر

1 / 4

چند ساله هستید؟

2 / 4

آیا پوست صورتتان شل شده است ؟

3 / 4

آیا صورتتان در قسمت گونه، چانه و گردن دچار افتادگی شده است؟

4 / 4

آیا از ظاهر و چهره خود احساس رضایت نمی کنید؟

اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید شماره خود را وارد نمایید

امتیاز شما

میانگین امتیازها 69%

0%

نگاه کلی به مراحل جراحی لیفت صورت

عمل لیفت صورت با توجه به نواحی مورد هدف به انواع گوناگونی تقسیم می شود ولی به طور کلی در این جراحی در پوست تعدادی برش زده می شود و پوست و چربی اضافی برداشته شده و ماهیچه های زیر پوست سفت شده و دوباره پوست کشیده و بخیه زده می شود. این جراحی لیفت صورت برای افرادی مناسب است که در سنین بالا می خواهند تا حد بسیار قابل توجهی تغییر کرده و افتادگی پوست صورت خود را از بین ببرند. در این روش همچنین می توانید شاهد لاغری صورت و رفع غبغب نیز باشید.

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

این جراحی مانند هر جراحی دیگر به بیهوشی یا بی حسی، ایجاد برش، ایجاد تغییرات و در نهایت بخیه زدن محدود می شود. در ادامه می توانید توضیحات کاملی درباره هر یک از مراحل پیشرفت روند این عمل را بخوانید.

مراحل جراحی لیفت صورت

مرحله اول بیهوشی

از آن جایی که تغییرات گسترده ای در روند جراحی لیفت صورت بر روی پوست، عضلات و بافت چربی ایجاد می شوند، نمی توان این عمل را با بی حسی به انجام رساند و بهترین روش بیهوشی عمومی است.

مرحله دوم ایجاد برش

بعد از بیهوشی، جراح برای ایجاد برش های لازم اقدام می کند. به طور کلی دو نوع برش در این جراحی می توانند ایجاد شوند: برش های کلاسیک و برش های اندوسکوپیک

مرحله سوم ایجاد تغییرات و بخیه

تغییراتی که در روند جراحی لیفت صورت انجام می شوند به میزان افتادگی پوست صورت، چربی های اضافی و کاهش استحکام عضلات صورت در هر فرد متفاوت خواهند بود.بخیه هایی که بعد از لیفت صورت بر روی برش ها ایجاد می شوند، کاملا به نوع تکنیک مورد استفاده برای ایجاد برش (کلاسیک یا اندوسکوپیک) وابسته هستند
در روش کلاسیک حجم بخیه های ایجاد شده بیش تر خواهد بود. در مقابل روش اندوسکوپیک وجود دارد که بخیه های بسیار کم تری نسبت به تکنیک کلاسیک برای اتمام آن مورد نیاز است.
فیلم انیمیشن جراحی لیفت صورت به صورت مرحله ای

بیهوشی
ایجاد تغییرات
بخیه زدن

فیلم واقعی جراحی لیفت صورت به صورت مرحله ای

مرحله اول
مرحله دوم
مرحله سوم

انواع جراحی لیفت صورت

ممکن است روش های مختلفی را برای لیفت صورت بشناسید اما انتخاب بهترین آن توسط پزشک و جراح پلاستیک انجام می شود. لیفت صورت به روش سنتی معمولا نتایجی را ارائه می دهد که جامع ترین و مناسب ترین روش برای ناحیه صورت و گردن است. برش ها در این تکنیک طولانی ترند و اغلب برای بیماران 50 سال به بالا استفاده می شود.

برخلاف لیفت صورت کامل سنتی یا کلاسیک، لیفت صورت میانی بافت های اطراف گونه و چشم ها را هدف قرار می دهد. این روش با برش های عمیق تر، برای رسیدن به عضلاتی که در هنگام لیفت سنتی لمس نمی شوند، انجام می شود. علاوه بر این، لیفت صورت میانی برای افراد جوانی که به دنبال جوانسازی ساده هستند مناسب تر است؛ زیرا این روش همه علائم معمول پیری را برطرف نمی کند.

لیفت صورت مینی نواحی بسیار کوچکی را مورد هدف قرار می دهد که بیشتر گردن، گونه های پایین یا فک هستند و در میان بیماران جوان محبوبیت بیشتری دارد. لیفت صورت مینی در یک سوم پایین صورت انجام می شود.

برای دسترسی آسان به مطالب سایت، مقاله مورد نظر خود را در کادر زیر جستوجو کنید

تصاویر زیر تنها نمونه ی کوچکی از جراحی های لیفت صورت توسط دکتر شاهین بهجو می باشد.

تکنیک های جراحی لیفت صورت

امروزه از روش های متعددی برای جراحی لیفت صورت استفاده می شود که در ادامه به برخی از رایج ترین آن ها می پردازیم.

لیفت آندوسکوپیک صورت

از این روش برای لیفتینگ بخش فوقاتی و میانی صورت استفاده می شود. یعنی برای لیفت پیشانی و گونه ها مناسب است اما برای قسمت های پایین صورت خیر. در لیفت صورت با جراحی آندوسکوپی یک برش کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و پروسه لیفتینگ، در مدت زمان کوتاهی قابل انجام شدن است. نواحی مناسب برای ایجاد برش در روش آندوسکوپی اغلب زیر پلک ها، بالای گوش، در پوست سر و داخل دهان است. این برش ها به جراح پلاستیک این امکان را می دهد که چربی های اضافی از زیر پوست خارج شود و عضلات مربوطه به اندازه کافی کشیده شوند.

قبل از جراحی بعد از جراحی

در نتیجه چین و چروک ها از روی پوست حذف شده و جوانسازی صورت می گیرد. این روش را می توان با اندوتاین یا بخیه هایی که دیرتر جذب می شوند نیز انجام داد.

جراحی لیفت صورت به روش باز

متخصصین این روش را به عنوان تکنیک استاندارد در عمل لیفتینگ می شناسند. در روش باز برش ها در نواحی کنار گوش و محل رویش موها در همین ناحیه ایجاد می شود. البته امتداد برش ها بسته به چین و چروک های موجود در صورت هر فرد متفاوت است و این با تشخیص پزشک تعیین می شود.

برش هایی که در این روش برای افراد ایجاد می شود، به گونه ای است که در معرض دید قرار ندارد.

جراحی مینی لیفت صورت

این روش از قدیم مورد استفاده قرار گرفته است. در طی آن جراح ناحیه گسترده ای از پوست صورت را انتخاب کرده و با بلند کردن آن، فرآیند جداسازی از بافت زیرین انجام می شود. سپس این پوست جداشده کشیده می شود تا قسمت های اضافی خود را نشان دهند. با برش پوست های اضافی و ایجاد بخیه فرآیند لیفتینگ به اتمام می رسد. مدت زمان انجام جراحی بین 1 الی 2 ساعت تخمین زده می شود.

این روش نسبت به سایر روش های جراحی لیفت صورت، از تورم و درد کمتری برخوردار است اما در عوض نتیجه کوتاه مدت تری دارد. یعنی ممکن است پس از چندین ماه، پوست به حالت اولیه خود بازگردد.

جراحی لیفت صورت با کشیدن SMAS

SMAS لایه ای بر روی صورت انسان است که بافت بسیار محکمی دارد. به مرور زمان و با شناخت این لایه متخصصین دریافتند که باید روش جراحی لیفتینگ را تغییر داد. ایجاد کشش در این ناحیه محکم نه تنها موجب لیفت صورت می شود، بلکه از بروز مشکلاتی مانند بازگشت به حالت اولیه و یا آسیب دیدگی ظاهر نیز جلوگیری می شود.

این روش می تواند با برداشتن SMAS (SMAS resection) و یا پیوند آن (SMAS plication) انجام گیرد که در هر دوی آن ها نتایج ماندگاری را شاهد خواهیم بود و آسیبی به عصب صورت وارد نمی شود. مدت زمان جراحی به 2 الی 3 ساعت می باشد.

در این روش پوست برداشته می شود و با استفاده از بخیه بخش هایی از لایه مستحکم SMAS به حالت چین مانند بر روی خودش، شکل می گیرد. زیرا بخش های پایینی این لایه متحرک و افتاده بوده و بخش های بالایی آن، ثابت. با این کار قسمت های تحتانی به سمت بالا کشیده می شوند و عمل لیفت صورت می گیرد.

در این روش هم پوست برداشته می شود اما این بار به جای چین دادن بخش هایی از SMAS برداشته می شود تا قسمت های زیرین به بخش بالایی بخیه شود. این اقدام باعث کوتاه تر شدن این لایه شده و عمل لیفت انجام می گیرد.

روش MACS

روش دیگری برای لیفت از طریق این لایه صورت وجود دارد که از آن با نام MACS یاد می شود. در این روش بخیه هایی به صورت ادامه دار در لایه SMAS ایجاد می شود. سپس جراح این بخیه های ممتد را می کشد تا محکم شوند. در نتیجه این اقدام SMAS جمع شده و افتادگی بافت های صورت رفع می شود.

جراحی لیفت صورت عمقی

با وجود تمامی مزیت های جراحی لیفت صورت با کشیدن SMAS یک نکته حائز اهمیت است. این لایه بر روی شاخه های عصبی قرار دارد و پزشک باید دقت کند که حین برداشتن آن، به شاخه های عصبی آسیبی وارد نشود. از همین رو روش های جراحی عمقی روی کار آمدند. برخی از این روش ها به شرح زیر است.

طی این روش جراحی، بخش هایی فوقانی صورت تغییر چندانی نمی کنند اما قسمت های تحتانی مانند چانه و اطراف دهان لیفت می شوند.

در این روش هم قسمت های بالای صورت و هم بخش پایینی لیفت می شوند اما در بخش میانی تغییری مشاهده نمی شود.

این روش کامل تر از دو تکنیک بالا بوده و قسمت هایی که عقب تر از SMAS قرار دارند به عنوان تکیه گاه برای نواحی جلویی به شمار می روند. برش هایی که در این روش ایجاد می گیرد، نسبت به دو روش قبل جلوتر بوه و باعث رفع افتادگی صورت و بخش میانی می شود.

اگر در زمینه جراحی لیفت صورت نیاز به مشاوره دارید و نمی دانید کدام یک از روش های این جراحی برای شما مناسب می باشد شماره تلفن خود را در فرم زیر وارد نماید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
پیام شما با موفقیت ارسال شد
پیام خود را مجدداً ارسال کنید

نکاتی که قبل از لیفت صورت باید بدانید

قبل از انجام جراحی لیفت صورت فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. اولین و مهم ترین این است که بیماران باید کاندید مناسبی برای عمل باشند. این بدان معناست که بیمار باید:

 • از سلامت کامل برخوردار باشد؛
 • استخوان های صورت او کاملا مشخص باشد؛
 • پوست انعطاف پذیری داشته باشد؛
 • انتظارات واقع بینانه از نتایج جراحی داشته باشد.

خاصیت ارتجاعی پوست از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا در این روش پوست سفت می شود تا چین و چروک آن به حداقل برسد. مشخص بودن ساختار بنیادی استخوان برای نتایج رضایت بخش، ضروری است. از همه مهم تر نامزدهای این عمل باید محدودیت های مربوط به جراحی را کاملا درک کنند تا انتظار غیر عملی نداشته باشند.

در برنامه ریزی روش جراحی، جراح تعیین می کند که در چه نواحی برش ایجاد شود و علاوه بر آن از چه نوع بیهوشی استفاده شود.

به مدت یک الی دو هفته قبل از عمل باید مصرف دخانیاتی مانند سیگار و قلیون و نیز نوشیدنی های الکلی را قطع کرد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

در رابطه با جراحی لیفت صورت عوارض بسیار کمی وجود دارد. با این حال، مانند هر عمل جراحی دیگر خطرات خاصی وجود دارد که بیماران باید از آن ها آگاه باشند.بخیه ها معمولا ظرف یک هفته برداشته می شوند. با این حال، زمان بهبودی ممکن است سه هفته طول بکشد. به طور کلی این جراحی مانند سایر جراحی ها همچون لیفت ابرو نیازمند رعایت یکسری دستورالعمل ها می باشد. مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت شامل موارد زیر می شود :

 • تا چند روز پس از جراحی لیفت صورت و لیفت شقیقه، ترشح خونابه و بروز ورم اتفاقی عادی است اما چنانچه تورم و خونریزی پس از عمل به میزان قابل توجهی افزایش یابد این مسئله باید سریعا به اطلاع پزشک معالج برسد.
 • 72 ساعت بعد از عمل لیفت صورت، مراجعه بیمار به پزشک متخصص جهت بررسی و معاینه موضع عمل ضروری می باشد.
 • پس از گذشت یک هفته از عمل بیمار باید جهت ویزیت مجددا به پزشک معالج خود رجوع نماید.
 • لازم به ذکر است که به جز تعداد معدودی از افراد در باقی موارد، بخیه ‌های موضع جراحی شده در روز هفتم برداشته خواهند شد.
 • مصرف نمک و مواد غذایی حاوی سدیم تا دو هفته بعد از عمل باید به حداقل برسد.
 • بیماران باید داروهای خود را راس ساعت و تا آخر مصرف کنند.
 • از مصرف دخانیات و سیگار پس از عمل تا 14 روز اجتناب نمایید.
دلایل-جراحی-لیفت-صورت-
 • درد ناشی از عمل ، ممکن است تا 72 ساعت تشدید شود ، نگران نباشید زیرا پس از آن کاهش خواهد یافت ؛ در این مدت می توانید با مصرف مسکن درد عمل را کمتر کنید.
 • کمپرس یخ جهت تسریع کاهش کبودی می تواند کمک کننده باشد ، اما باید توجه داشت که در صورت عدم حساسیت به سرما باید از آن استفاده نمود ، همچنین جهت استفاده از کمپرس سرد باید آن را با نهایت احتیاط و به صورت متناوب استفاده نمود.
 • بعد از عمل به منظور جلوگیری از تشدید تورم و برای کاهش درد می توانید در مواقع استراحت به کمک چند بالش ، سر را بالاتر از معمول نگه دارید.
 • انجام فعالیت سنگین تا چند هفته ممنوع است ، اما انجام فعالیت های روتین مانعی ندارد.
جوانسازی-پوست

هزینه جراحی لیفت صورت

هزینه جراحی لیت صورت برای هر فرد متفاوت است. زیرا مولفه های مختلفی را می توان به عنوان تعیین کننده  هزینه عمل لیفتینگ برشمرد. از همین رو صحبت درباره مبلغ دقیق آن امکان پذیر نیست. اما فاکتورهای موثر در هزینه این عمل زیبایی شامل چه مواردی می شود؟

 • شرایط سنی
 • جنسیت افراد
 • میزان افتادگی و چین و چروک پوست
 • روش جراحی
 • پیچیدگی پروسه عمل
 • و …

بنابراین توصیه می کنیم اگر می خواهید از هزینه دقیق جراحی لیفت صورت مطلع شوید، به صورت حضوری نزد جراح مورد نظرتان مراجعه کنید.

شماره-تماس-دکتر-بهجو

بهترین جراح لیفت صورت

یکی از نکات مهمی که برای جراحی لیفت صورت باید در نظر داشته باشید این است که باید بهترین جراح لیفت صورت را انتخاب کنید. زیرا صورت دارای شاخه هاص عصب متعددی است که با کوچک ترین خطا می تواند دچار آسیب شود. از همین رو جراحی که انتخاب می کنید باید به اندازه کافی بر شاخه های عصب و روال عمل لیفت صورت تسلط داشته باشد.

برای انتخاب بهترین جراح لیفت صورت، توصیه ما به شما این است که نمونه کارهای جراح مورد نظر را در پلتفرم های اجتماعی مختلف بررسی کنید. این کار شما را با میزان موفقیت آمیز بودن جراحی ها و سبک کاری پزشک، بیشتر آشنا می سازد. همچنین از این طریق می توانید میزان رضایتمندی مراجعین را نیز مورد سنجش قرار دهید.

اینستاگرام-دکتر-بهجو-4

چنانچه جراح لیفت صورت خوبی انتخاب نکرده باشید، احتمال بازگشت پوست و فرم صورت به حالت اولیه بسیار بالاست. همچنین ممکن است با کشیدگی بیش از اندازه پوست و فرم مصنوعی صورت مواجه شوید.

حتما برای انتخاب جراح خود به این موضوع توجه کنید که پزشکتان سابقه خدمات موفق و نمونه کارهای فراوان را در کارنامه کاری خود داشته باشد.
فیلم های زیر تنها بخشی از نمونه جراحی های لیفت صورت دکتر شاهین بهجو در کانال آپارات می باشد.

پزشکی را بیابید که بیماران قبلی که که درمان و جراحی مورد نظر شما را قبلا توسط همین پزشک انجام داده اند، از نتایج درمان خود راضی هستند. نظرات بیمارن دیگر می‌تواند منعکس‌کننده‌ی میزان تعهد پزشک برای ارائه‌ی خدمات باکیفیت باشد.

صدای رضایت مراجعه کننده عزیز از جراحی لیفت صورت مادر گرامی شان

صدای مراجعه کننده عزیز از کشور لبنان

ترجمه :سلام من از کشور لبنان منطقه عکار اومدم برای جراحی و میخواستم از دکتر بهجو تشکر کنم. من همزمان لیفت و جوانسازی صورتم پیش ایشان انجام دادم و خیلی راضی هستم و به نتیجه مطلوب و دلخواهم رسیدم. ممنونم جناب دکتر و واقعا هنرمندید.

عوارض جراحی کشیدن پوست صورت چیست؟

همه جراحی‌ها اعم از درمانی و زیبایی، دارای خطرات و عوارض مختص به خود هستند. ریسک جراحی‌ها معمولا زمانی کاهش پیدا می‌کند که پزشک متخصص باتوجه به تجربه‌ در زمینه جراحی و همچنین اطلاع رسانی دقیق از نحوه مراقبت بعد از جراحی، اقدام به انجام کشیدن پوست صورت کند.

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد در صورتی که این‌کار توسط جراح بی‌تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ریسک بروز هریک از این خطرات افزایش می‌یابد. عوارض این جراحی عبارتند از:

 • هماتوم: این مورد برای افراد سیگاری یا دارای فشار خون بالا اتفاق می‌افتد. هماتوم به تورم خون در زیر پوست گفته می‌شود که فرد را دچار دردهای شدید می‌کند. این مشکل معمولا به بافت‌های مجاور و پوست آسیب وارد می‌کند. 
 • اسکار پوستی: در تمامی جراحی‌های زیبایی، نگرانی از به جا ماندن اسکار پوستی وجود دارد. میزان ماندگاری جای زخم بر روی پوست افراد، به جنس پوست، سبک زندگی افراد و کلاژن سازی آن‌ها بستگی دارد. در صورتی که این جراحی توسط پزشک متخصص و برش ها در جای مناسبی زده شوند معمولا اسکار بدی به جای نمی گذارد و بخش اعظم اسکار پوستی در نواحی خط رویش مو یا پشت گوش ایجاد می‌شود که چندان در معرض دید نیست. هرچند اسکارهای پوستی با لیزر قابل درمان هستند، اما هزینه نسبتا زیادی را به فرد تحمیل می‌کنند.
 • ریزش مو در نواحی برش: با انجام جراحی لیفت صورت، خون رسانی به فولیکول‌های مو در محل برش دچار اختلال می‌شود. پس بدیهی است که بعد از چنین جراحی، شاهد ریزش مو در این نواحی باشید. 
 • آسیب به عصب صورت:در طی جراحی فیس لیفت، گاهی به دلیل خطای پزشکی توسط جراح بی تجربه عصب صورت دچار آسیب می‌شود. این آسیب ریسک تغییر فرم عضلات صورت و افتادگی آن را نیز افزایش می‌دهد.
 • سایر خطرات: کشیدن پوست صورت نیز، مانند هر جراحی زیبایی دیگر همچون لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی یا پروتز سینه دارای خطراتی مثل خونریزی، عفونت، حساسیت به دارو بیهوشی را دارا است.

عزیزانی که به منظور مشاوره پیش از جراحی قصد مراجعه به دکتر شاهین بهجو را دارند، می توانند از طریق سامانه مشاوره آنلاین ماوراطب با ایشان ارتباط برقرار کنند.

ماوراطب دکتر شاهین بهجو

سوالات متداول جراحی لیفت صورت

نتیجه گیری

جراحی لیفت صورت از اهمیت بالایی قرار دارد و اگر توسط یک جراح لیفت صورت خوب انجام نشود، می تواند عواقب جبران ناپذیری در پی داشته باشد. برای انتخاب بهترین جراح لیفت صورت عجله نکنید، به اندازه کافی تحقیق کنید تا انتخابی درست داشته باشید.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 پاسخ

  1. برای اطلاع از هزینه ها و دریافت نوبت مشاوره با شماره های زیر تماس بگیرید
   شماره تماس مطب دکتر شاهین بهجو

  1. با سلام در اکثر موارد بله دوست عزیز ولی باید از نزدیک شزایط شما بررسی بشه

  2. دکتر ممنون از مقاله خوبتون درباره ی لیفت که خیلی جامع بود ،دکتر آیا خطر آمبولی مغز برای من که قبلاً درآرتروسکوپی برام اتفاق افتاده،آیادر لیفت صورت این خطر وجود نداره؟

   1. با سلام خیر احتمالش خیلی نادره و ما تمامی شرایط جسمانی شمارو قبل از عمل بررسی می کنیم.

 1. چقدر مطالب مفید بود برای دختر خالم انجام دادید واقعا عالی بودلیفتش..زنده باشید

 2. لیفت صورت با نخ رو برای سنین پایینتر توصیه میکنید یا جراحی؟
  من سی و شش سالمه و دوست دارم لیفت کنم اما نمیدونم کدوم روش برام بهتره.

  1. با سلام بستگی به صورت شما داره اگه فک تون عقب رفتگی زیادی داره باید پروتز گونه و چانه انجام دهید در غیر این صورت با تزریق چربی و فیلر این مشکل برطرف میشه

 3. دکتر جان من مادرم دیابت داره و قرص مصرف میکنه آیا انجام این عمل باعث میشه زخمها دیر بهبود پیدا کنن؟