پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست و چه انواعی دارد؟

پیکرتراشی مجموعی از جراحی‌های زیبایی است که در برخی نواحی بدن همچون شکم و بازو به قصد از بین بردن چربی‌های اضافه بدن انجام می‌شود. هدف از این نوع جراحی‌ها، کاهش وزن با استفاده از حذف چربی‌ها و پوست اضافه بدن است. پیکرتراشی انواع متفاوتی دارد که با توجه به کیس مورد جراحی، توسط جراح انتخاب می‌شود.

در این مقاله قصد داریم در مورد انواع پیکرتراشی صحبت کنیم. ضمن اینکه چگونگی و اهداف هر کدام از انواع این دسته از جراحی‌ها را بازگو می‌کنیم. اگر قصد لاغری از طریق این روش را دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

پیکرتراشی چیست؟

همانطور که می‌دانید امروزه با سبک زندگی و عادات غذایی اشتباه، افراد زیادی را در اطراف خود می‌بینیم که از اضافه وزن و فرم بدنی نامتناسب رنج می‌برند. در این میان جراحی‌هایی که برای کاهش حجم چربی در بدن انجام‌ می‌شود، بسیار طرفدار پیدا کرده است. البته لازم به ذکر است در کنار انجام این نوع از جراحی‌ها لازمه‌ی عدم بازگشت وزن، تغییر عادات در زندگی است. چرا که پیکرتراشی به تنهایی نمی‌تواند معجزه‌ای طولانی مدت باشد.

مجموعه‌جراحی‌هایی که با حذف چربی‌ها به بهبود فرم بدن و کاهش شل‌شدگی پوست کمک می‌کند، عمل‌های “پیکرتراشی” گفته می‌شود. این جراحی‌ها به رفع چاقی از جمله چاقی‌های موضعی کمک خواهند کرد و نتیجه آن فرم کلی متناسب در بدن خواهد بود. در ادامه این مطلب در مورد انواع این عمل‌ها همچون لیپوساکشن، لیپوماتیک و … صحبت خواهیم کرد.هزینه پیکرتراشی در سال ۱۴۰۲ را بدانید!

هزینه پیکرتراشی در سال ۱۴۰۲ را بدانید!

انواع پیکرتراشی

لیفت

جراحی لیفت در هر قسمتی از بدن که باشد با برداشتن و حذف مستقیم چربی و پوست اضافه در بدن، اتفاق می‌افتد. این روش برای زمان‌هایی که افتادگی و شل‌شدگی در پوست زیاد باشد، بیشتر مورد استفاده است. لیفت در تمام نواحی همچون بازو، سینه، صورت، باسن، ران و… قابل انجام است.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران چه کسی است؟

لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی از پیکرتراشی است که در آن با استفاده از کانولا و دستگاه مکنده چربی‌های اضافی بدن  (مثل شکم) برداشته می‌شود. در این جراحی چربی‌های برداشته شده قابل استفاده در سایر قسمت‌های بدن نخواهد بود.

لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک نوع دیگری از جراحی‌های پیکر تراشی است که در آن با تهاجم بسیار پایین و آسیب کمتر به بافت نسبت به روش قبل، از طریق یک لوله چربی‌های بدن حذف می‌شود. لازم به ذکر است در این روش چربی‌های موثری برداشته شده که می‌تواند در سایر قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار گیرد. در این جراحی لوازم و تجهیزات مورد استفاده جراح، متفاوت از روش قبلی است.

ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یکی دیگر از انواع جراحی‌های پیکرتراشی است که در آن بافت اضافی سینه آقایان حذف می‌شود. در این جراحی به دلیل رشد زیاد سینه در مردان، نیاز به برداشتن آن برای فرد وجود دارد.

ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی نیز که به آن تامی تاک نیز گفته می‌شود، یکی دیگر از انواع پیکر تراشی است. در این عمل که به آن تامی تاک هم گفته می‌شود، برش‌هایی در ناحیه شکم برای خارج کردن چربی‌های اضافه صورت می‌گیرد. اندازه برش برای هر بیمار بسته به میزان چربی و محل قرارگیری آن متفاوت است

کاندید مناسب پیکرتراشی

با وجود اینکه پیکرتراشی متقاضی زیادی دارد، اما برای همه‌ی افراد قابل انجام نیست. افراد برای انجام پیکرتراشی نیاز است شرایط زیر را داشته باشند:

  • نداشتن هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای 
  • نداشتن هیچگونه اعتیاد 
  • کاهش وزن ثابت شده در طول زمان

کلام آخر

در این مطلب در مورد انواع جراحی‌های پیکرتراشی صحبت کردیم. حال با خواندن این مطلب تفاوت این جراحی‌ها و روش هر کدام را می‌دانید و می‌توانید با آگاهی بیشتری از هر کدام را استفاده و بهره ببرید. برای مشاوره در خصوص انواع جراحی‌های پیکرتراشی توسط دکتر شاهین بهجو، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط