Search
Close this search box.
هزینه پیکرتراشی

هزینه پیکرتراشی در سال 1403 را بدانید!

هزینه پیکرتراشی در سال 1403 یکی از دغدغه‌های مهم افرادی است که قصد دارند در ادامه سال جاری با انجام عمل پیکرتراشی از شر چربی‌های اضافه بدن خود رهایی یابند و به تناسب اندام برسند. البته به‌ دلیل عوامل متعددی که بر هزینه عمل جراحی پیکرتراشی موثر هستند، نمی‌توان عددی دقیق را برای این عمل تعیین کرد و اعلام قیمت نهایی در جلسه مشاوره و معاینه عمل قابل تعیین خواهد بود.

از جمله عواملی که بر هزینه عمل پیکرتراشی موثر هستند، می‌توان به تعداد عضوهای هدف عمل، تخصص و تبحر جراح، تجهیزات مرکزی که در آن عمل انجام می‌شود و همچنین روزهای بستری فرد اشاره کرد. از طرفی هزینه انجام عمل در تهران و سایر شهرها و شهرستان‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد که در این مورد نیز باید بررسی‌های لازم صورت گیرد.

توجه کنید که مراجعه به یک جراح کم‌تجربه و نه چندان ماهر، به‌هیچ عنوان به صرفه‌جویی در “هزینه پیکرتراشی” کمکی نمی‌کند و تنها خطرات و عوارض آن را شدیدتر خواهد کرد؛ پس در هزینه‌های عمل جراحی خود، سلامتی‌تان را اولویت اول قرار دهید و آن را فدای سایر عوامل نکنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بدانید برای برآورد هزینه جراحی‌های پیکرتراشی به چه مواردی باید توجه کنید.

هزینه جراحی پیکرتراشی

هزینه جراحی پیکرتراشی به‌طور دقیق تنها زمانی مشخص می‌شود که نزد بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کنید و با معاینه و بررسی کامل توسط پزشک متخصص، مشخص شود ناحیه هدف عمل شما چه محدوده‌ای را دربرمی‌گیرد. این مورد یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تعیین هزینه پیکرتراشی است که پیچیدگی و وقت و انرژی لازم برای عمل را مشخص می‌کند، بنابراین در تعیین هزینه نهایی نیز اثر چشمگیری دارد. ازآنجایی که جراحی پیکرتراشی جراحی‌های متنوع و گوناگونی را برای رسیدن به تناسب اندام دربرمی‌گیرد، پس طبیعی است که برآورد دقیق هزینه آن غیرممکن باشد.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی که یکی از روش‌های کارآمد عمل پیکرتراشی است، در تعیین هزینه پیکرتراشی نقش مهمی را ایفا می‌کند. این هزینه به‌طور دقیق تنها زمانی مشخص می‌شود که پزشک تمام معاینات و بررسی‌های لازم را انجام داده باشد و با توجه به وضعیت شکم و چربی‌ها و هزینه‌های جانبی عمل، هزینه نهایی را مشخص کند.

عوامل موثر بر هزینه پیکرتراشی

و اما هزینه عمل لیپوماتیک می‌تواند بیشتر از سایر روش‌هایی باشد که جهت لاغری و تناسب اندام با پیکرتراشی انجام می‌شوند؛ چرا که این عمل نیازمند دقت و تبحر بیشتری است که در نتیجه نهایی تعیین‌کننده هستند. این عمل نیز با توجه به اعضای هدف جراحی، بیمارستانی که در آن عمل انجام می‌شود و تخصص و مهارت جراح، هزینه متفاوتی دارد. بهترین جراح لیپوماتیک در تهران به تناسب تخصص و تبحر بالای خود، طبیعی است که دستمزد بیشتری را درخواست نماید و شایسته نیست که بیمار برای صرفه‌جویی در هزینه، به پزشکی کم‌تجربه و نابلد مراجعه کند.

عوامل موثر بر هزینه پیکرتراشی

اگرچه پیش از مراجعه حضوری نزد بهترین پزشکان، نمی‌توان به‌طور دقیق قیمت عمل پیکرتراشی را تعیین نمود؛ اما شناخت کافی در مورد عوامل موثر در هزینه پیکرتراشی، برای اطلاع از رنج قیمتی حال‌حاضر، مفید و موثر واقع می‌شود. به‌طورکلی مهمترین عوامل موثر در هزینه عمل جراحی پیکرتراشی عبارتند از:

  • دستمزد جراح که با توجه به تخصص و تبحر وی تعیین می‌شود.
  • تجهیزات و خدمات مرکز یا همان بیمارستانی که عمل پیکرتراشی در آن انجام شده است.
  • موقعیت جغرافیایی و منطقه‌ای که مطب پزشک و بیمارستان در آن واقع شده است.
  • هزینه آزمایشات قبل از عمل
  • روش‌های جراحی که مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • تعداد و محل اعضا و نواحی هدف عمل و همچنین میزان چربی که باید از بدن خارج گردد.
  • نیاز به بستری در بیمارستان نیز طبیعتا هزینه‌هایی را به هزینه پیکرتراشی اضافه می‌کند.

هزینه عمل پیکرتراشی با بیمه

در ارتباط با هزینه پیکرتراشی و استفاده از بیمه، چند حالت وجود دارد. اول اینکه باید بدانید شرکت‌های بیمه تنها هزینه عمل‌هایی را متقبل می‌شوند که با هدف درمانی انجام می‌شود. بیمه‌های پایه مثل بیمه تامین اجتماعی در مقایسه با بیمه‌های تکمیلی، هزینه بسیار کمی را تحت پوشش قرار می‌دهد و بخش عمده هزینه عمل و هزینه‌های جانبی آن را باید خودتان بپردازید. درصورتی‌ که در مرکزی خصوصی عمل خود را انجام می‌دهید، بیمه پایه تنها متعهد می‌شود هزینه ناچیزی معادل مراکز دولتی را پرداخت کند که دراین‌صورت پوشش زیادی اعمال نمی‌شود.

اما طبق آخرین شیوه‌نامه بیمه‌های تکمیلی، افرادی که BMI‌ یا شاخص توده بدنی بالای ۴۰ داشته و چاقی برایشان تهدید‌کننده سلامت است، می‌توانند عمل پیکرتراشی را تحت عنوان عمل درمانی انجام دهند و متناسب با هزینه پرداختی و تعهدات شرکت بیمه، از هزینه قابل قبول آن استفاده نمایند. بنابراین در عمل‌هایی که با هدف درمانی نیز انجام می‌شوند، میزان پوشش هزینه توسط بیمه تکمیلی متغیر است و با توجه به تعهدات بیمه و هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید، تعیین می‌شود که چقدر از هزینه را باید خودتان بپردازید و چه مقدار را بیمه تقبل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط