Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از پروتز سینه 

مراقبت های بعد از پروتز سینه؛ مهم‌ترین نکات! 

مراقبت های بعد از پروتز سینه در فرآیند بازیابی بعد از جراحی، بسیار مهم شمرده می‌شوند. مراقبت‌های بعد از عمل، نه تنها برای بهبود جسمی بلکه برای حفظ روحیه و اعتماد به نفس بیمار نیز اهمیت دارد. چرا که این عمل نوعی از عمل زیبای برای خانم‌ها محسوب می‌شود که هدف جبران نبود سینه‌ها را برای زن دارد.

استراحت کافی، حمایت عاطفی، و استفاده از پوشش‌های طبی، ابتدایی‌ترین گام‌ها در مسیر مراقبت بعد از پروتز سینه هستند. حفاظت از جای جراحی و مراقبت از پوست نیز نکات مهمی در مراحل مراقبتی هستند. در این مطلب 10 مراقبت ضروری که بعد از انجام این جراحی باید رعایت کنید را، برای شما آورده‌ایم. تا انتهای این مطلب را بخوانید.

موارد زیر شامل ده مورد از طلایی ترین نکات در  “مراقبت های بعد از پروتز سینه” هستند که باید آن‌ها را بعد از انجام این جراحی رعایت کنید. با انجام دادن مراقبت های بعد از این عمل می توانید بهترین نتیجه را از جراحی پروتز سینه دریافت کنید.

استفاده از بانداژ در مراقبت بعد از پروتز سینه یکی از مهمترین اقدامات مراقبتی است که به سرعت فرآیند بهبود را تسهیل می‌کند. بانداژ، به عنوان یک وسیله پشتیبانی، به کنترل و کاهش ورم، حفظ شکل و موقعیت صحیح پروتز و حتی راحتی بیشتر بیمار کمک می‌کند. این تکنیک، جلوگیری از حرکت غیرضروری پروتز و حفظ استحکام پوست اطراف را نیز تضمین می‌کند. همچنین، باعث افزایش راحتی در فعالیت‌های روزانه می‌شود. به طور کلی، استفاده هوشمندانه از بانداژ در مراحل ابتدایی پساجراحی، به تسریع در بازگشت به زندگی عادی و افزایش کیفیت زندگی بیمار کمک می‌کند.

پزشک با توجه به شرایط جسمی فرد و خصوصیات انواع مدل پروتز سینه، داروهای خاصی را تجویز می‌کند. این داروها نقش اساسی در کاهش دوره نقاهت پس از جراحی دارند و از به وجود آمدن بیماری‌ها و عوارض جانبی جلوگیری می‌کنند. برای گرفتن بهترین نتیجه از این عمل بسیار حساس، ضروری است که داروهای تجویز شده را به دقت و به موقع طبق نسخه پزشک مصرف کنید. 

ضمنا جراح با تجربه و ماهر به شما اطمینان می‌دهد که عمل به بهترین‌ شیوه انجام شود. انتخاب بهترین جراح پروتز سینه تاثیر مستقیمی بر نتیجه، فرآیند بهبودی و راحتی پس از عمل خواهد گذاشت.

پس از عمل، باید زخم ها و بخیه‌های ناحیه سینه را با دقت تمیز کنید و از آن مراقبت کنید. برای تمیز کردن زخم و درمان آن، پزشک دارو و پمادهای خاصی را تجویز می‌کند که باید طبق دستورات پزشک، از آن استفاده کنید. مراقبت و توجه به زخم از هرگونه عفونت و التهابات جلوگیری می‌کند. 

بهترین جراحان پلاستیک همیشه یادآور می‌شوند از خشک بودن این منطقه پوستی بعد عمل اطمینان حاصل کنید. استفاده از باند مخصوص زخم می‌تواند به کاهش خطر التهابات و بهبود سریعتر زخم کمک کند. توجه به بهداشت شخصی و استراحت مناسب نیز جزء مراقبت‌های ضروری در این زمینه هستند که بهترین جراح پلاستیک در تهران همواره به آن تاکید دارد. با اجرای دقیق این مراقبت‌ها، مطمئناً مرحله‌ی بازگشت به زندگی روزمره را سریعتر طی خواهد کرد.

مراقبت بعد از جراحی پروتز سینه

آیا می‌دانید جراحی همزمان لیفت سینه و پروتز سینه قابل انام است یا نه؟

نحوه خوابیدن یکی از مهمترین موارد در مراقبت های بعد از پروتز سینه  است، که باید به آن توجه کنید. بعد از این جراحی خوابیدن به یک نحوه خاص نیاز است تا به فرآیند بهبودی کمک کند و احتمال تحریک یا ناراحتی اطراف منطقه جراحی را کاهش دهد. در ادامه توصیه‌هایی برای نحوه خوابیدن بعد از این نوع جراحی آورده شده است:

  • خواب روی پشت:
    • برای مدت زمانی بعد از جراحی، بهتر است روی پشت بخوابید. این وضعیت باعث کاهش فشار بر منطقه جراحی می‌شود.
  • استفاده از بالش های حمایتی:
    • استفاده از بالش های حمایتی زیر پشت، زیر دست‌ها و زیر سر می‌تواند به تثبیت بدن کمک کند و جلوی حرکات غیرضروری را بگیرد. یشنهاد می کنیم برای کاهش ورم و التهاب های سینه بعد از عمل، چند بالش زیر سرتان بگذارید تا سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
  • حرکات آرام:
    • در حین تغییر وضعیت خوابیدن، حرکات آرام و بدون تنش را انجام دهید. تغییر وضعیت به افقی یا بلند شدن از تخت باید با دقت صورت بگیرد.

در مراقبت های بعد از پروتز سینه تا دو هفته‌ انجام دادن فعالیت و ورزش‌های سنگین، ممنوع است. این فعالیت‌ها فشار خون و گردش خون را در سینه و‌ بدن افزایش می‌دهند که در نهایت فشار زیادی به پروتز وارد می‌کند. شما می‌توانید یک ماه بعد از عمل ورزش‌های سبک را با مشورت پزشک خود شروع کنید. 

در مهم‌ترین مراقبت های بعد از پروتز سینه نباید از شیوه  استحمام غافل شد. تا دو روز پس از عمل نمی‌توانید از حمام استفاده کنید. پس از دو روز می‌توانید با باز کردن پانسمان خود حمام کنید. اما نباید به چسب و بخیه‌های سینه دست بزنید. پس از استحمام باید دوباره پانسمان را دور سینه‌هایتان ببندید.

پس از این عمل باید از گن‌ها و سوتین‌های مخصوص استفاده کنید. این تجهیزات توسط پزشک و طراحان خاصی، طراحی شده‌اند که استفاده از آن بعد عمل کاملاً اجباری است. این گن و لباس‌های خاص فرم و حالت سینه را ‌حفظ می‌کنند. به همین علت باید بین شش تا هشت هفته بعد از عمل از این محصول استفاده کنید. 

همانطور که می‌دانید این عمل یکی از مهمترین عمل‌های زیبایی است که برای خانم‌ها انجام می‌شود. به همین دلیل برای انجام‌ آن، باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. میزان مهارت و تجربه پزشک تاثیر زیادی در نتیجه عمل و زیبایی سینه دارد. 

یکی از پزشکانی که در زمینه جراحی برای پروتز سینه تجربه بسیار بالایی دارند و می‌توانید به ایشان اطمینان کنید، دکتر شاهین بهجو هستند. ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و آمریکا هستند و در دانشگاه‌های معتبر ایران دوره‌‌های تحصیلی خود را گذرانده‌اند. برای دریافت نوبت از ایشان می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط