Search
Close this search box.
لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت یا لیپوفیس

لاغری-با-لیپوماتیک-صورت

اگر دارای اضافه وزن و چاقی در کل بدن هستید، می‌توانید با ورزش و رژیم غذایی به وزن ایده آل خود نزدیک شوید. اما در برخی مواقع بعضی از افراد فقط ناحیه‌ی خاصی از بدن شان دچار چربی اضافی است که می توان این چربی های انباشه شده را از طریق روش هایی مانند لیپوماتیک خارج کرد این جراحی در تمام نواحی صورت و گردن، از گونه و چانه تا گردن و غبغب قابل انجام است. بعد از انجام این جراحی و کاهش تورم و بهبود زخم ها می توانید از صورت خوش فرم و بدون چربی‌ خود لذت ببرید.

جراحی لیپوماتیک در ناحیه گونه ، چانه و لیپوماتیک غبغب و جهت زاویه دار کردن صورت کاربرد دارد اما بنا به درخواست و نیاز هر فرد برای تمام نواحی صورت می‌توان این جراحی را استفاده نمود.

لیپوماتیک صورت چیست ؟

از بین بردن چربی صورت با روش لیپوماتیک با استفاده از ابزاری ظریف با نام کانولا انجام می‌شود. کانول روغن ذوب شده را از بدن بیرون می‌کشد. لوله کانولا دارای نوسانات، چرخش و حرکات ارتعاشی است که با ایجاد امواج فراصوت بافت دنبه مانند را به آرامی، با خیال راحت و بدون هیچ آسیبی از بین می‌برد.

این ارتعاشات و امواج دستگاه لیپوماتیک سلول‌های بنیادی که به چربی چسبیده‌اند به طور کامل آزاد می‌کند. با ترشح سلول بنیادی روند بهبودی پس از درمان بیشتر شده و بیمار ظاهری زیباتر و طبیعی‌تر خواهد داشت.

لیپوماتیک گونه

اگر در میان اجزای چهره‌ی شما گونه هایی بزرگ باعث شده که صورتتان بیش از حد چاق و درشت به نظر برسد شما کاندید مناسبی جهت انجام عمل لیپوماتیک صورت در ناحیه گونه هستید. در عمل لیپوساکشن گونه چربی های اضافه ناحیه گونه خارج می‌شود، چین و چروک هایی که به دلیل تجمع چربی در این ناحیه ایجاد شده بود از بین می‌رود و به ظاهری جوانتر دست پیدا می‌کنید. عمل لیپوماتیک می تواند به تنهایی انجام شود یا در مواردی بنا به نظر متخصص ممکن است احتیاج به لیفت پوست صورت نیز داشته باشید تا بعد از جراحی، صورتی جوان و شاداب داشته باشید.

نمونه-لیپوماتیک-صورت

لیپوماتیک چانه

با کاهش وزن و افزایش سن یکی از نقاطی که ممکن است دچار پوست شل و چروکیده شود ناحیه چانه و گردن می‌باشد، گاهی اوقات این ویژگی ارثی بوده و افراد به طور ارثی در ناحیه چانه و گردن دچار پوستی شل و آویزان هستند، این افراد کاندید مناسبی جهت جراحی لیپوماتیک چانه و گردن هستند. بعد از این جراحی:

  • غبغب به طور کامل از بین می‌رود
  • گردن لاغرتر به شما ظاهری جوان تر می‌دهد
  • با کاهش چین و چروک این ناحیه صورت شما نیز شادابتر به نظر می‌رسد

باید توجه داشته باشید که برای انجام لیپوماتیک باید پوستی سفت داشته باشید تا بعد از انجام عمل لیپوماتیک و با خارج شدن چربی‌های اضافه پوست صورت و گردن دچار افتادگی نشود، با این حال اگر این مشکل نیز به وجود بیاید جراح با اقدامات دیگر نظیر لیفت این مشکل را برطرف خواهد کرد.

از آنجا که ناحیه صورت و گردن در زیبایی تاثیر مهمی دارد، جراح باید نهایت دقت را داشته باشد تا از هرگونه عدم تقارن یا ایجاد حالت مصنوعی در چهره خودداری نماید، یکی دیگر از نکات مهم این است که لایه‌ی نازکی از چربی در زیر پوست باقی بماند تا شادابی صورت حفظ شود، اگر عمل لیپوماتیک بیش از حد تهاجمی باشد منجر به آسیب رساندن به پوست صورت خواهد شد و ممکن است ظاهری اسکلتی ایجاد کند که اصلاح آن بسیار دشوار و در بعضی موارد غیرممکن میباشد.

لیپوفیس چگونه انجام می شود ؟

برای انجام لیپوفیس ابتدا بیمار تحت بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی قرار می گیرد. زمانی که لیپوماتیک در ناحیه گونه انجام شود، برش های کوچکی در دهان زده می شود. در لیپوماتیک غبغب چانه و گردن برش ها در همین نواحی در یکی از چین و چروکهای غبغب یا چانه زده می شود . سپس از دستگاه ساکشن استفاده می شود. این دستگاه دارای لوله ویژه ی مخصوصی به نام کانولا می باشد. کانول دارای سرنگ می باشد که به وسیله ان از طریق برش های ایجاد شده وارد پوست گردن یا چانه شده و سلول های چربی خارج می شود. در مواردی که نیاز به سفت کردن پوست و عضلات هست، مثلا در مواردی که بیماری با افزایش سن حالت الاستیسیته خود را از دست می دهد، بهترین جراح پلاستیک تهران معمولاً پوست اضافی را برمیدارد. محل برش ها با بخیه بسته می شوند. این برش ها به قدری کوچک و ظریف هستند که به سختی قابل مشاهده می باشند.

مراقبت های قبل و بعد از لیپوماتیک صورت

اقدامات قبل از جراحی

  • دو جلسه مشاوره توسط جراح زیبایی جهت آنالیز صورت شما و بررسی وجود چربی سطحی زیر پوست
  • مشاوره بیهوشی اگر تحت بیهوشی عمومی قرار است این عمل انجام شود
  • آزمایش خون

اقدامات پس از جراحی

  • این عمل جزو جراحی‌های سبک دسته‌بندی می‌شود و بیمار همان روز می تواند مرخص شود.
  • معمولاً درد خاصی پس از جراحی وجود ندارد.
  • صورت 3 تا 7 روز ممکن است متورم باشد و نتیجه‌ی نهایی پس از یک ماه مشخص می‌شود.
  • کبودی یک تا دو هقته بعد از جراحی وجود دارد.

هزینه لیپوماتیک صورت چقدر است؟

هزینه این روش جراحی به عوامل مختلفی مانند میزان چربی تخلیه شده، دستمزد پزشک، ناحیه جغرافیایی، هزینه کلینیک و بیمارستان بستگی دارد. بنابراین در صورتی که قصد دارید این جراحی را انجام دهید می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید و در جلسات مشاوره پیش از جراحی از هزینه دقیق و نکات مهم این جراحی مطلع شوید.

اهمیت انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک صورت

بهترین جراح لیپوماتیک صورت در تهران ویژگی های دارد که پیش از انتخاب پزشک و انجام این روش جراحی باید در نظر گرفته شود. برای مثال پزشکتان باید سوابق و تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد. همچنین شما می توانید با مراجعه به مطب و برخورد نزدیک با مراجعه کنندگان از میزان رضایت آن ها مطلع شوید تا آگاهی بیشتری جراح خود را انتخاب نمایید بیاد داشته باشید مشاوره تخصصی و انجام معاینات اولیه پزشک و جراح پلاستیک بسیار اهمیت دارد.
انتخاب جراح پلاستیک متبحر و باتجربه در این زمینه نه تنها نتایج بسیار قابل قبولی را برای شما فراهم می کند بلکه عوارض این جراحی را نیز به حداقل می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط