Search
Close this search box.
لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو؛ بهترین روش حذف چربی در بازو!

لیپوماتیک بازو از این بابت در بین افراد تقاضا دارد، چرا که آب کردن چربی‌های ناحیه بازو بسیار سخت است. با ورزش و رژیم غذایی شاید بتوان چربی در این ناحیه را کمتر کرد، اما حذف کامل آن با این روش‌ها بسیار طاقت‌فرسا است. از آن جایی که بیشتر افراد در ورزش و داشتن رژیم مستمر عمل نخواهند کرد، معمولا نتیجه قابل قبولی از کاهش چربی در ناحیه بازو دریافت نمی‌کنند.

در این مطلب قصد داریم در مورد جراحی لیپوماتیک بازو، مزایای آن و حتی عوارضی که ممکن است برای بیمار داشته باشد، صحبت کنیم. اگر برای آب کردن چربی در بازو این روش را مورد نظر دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لیپوماتیک بازو چیست؟

همانطور که گفته شد “لیپوماتیک بازو” از این بابت که در کمترین زمان ممکن چربی و اضافه وزن در ناحیه بازو را برطرف می‌کند، بسیار طرفدار دارد. هستند افرادی که به دلیل اضافه وزن‌های افراطی و یا افزایش سن، تجمع چربی در این ناحیه را تجربه می‌کنند. خود کلمه‌ی لیپوماتیک به معنای لاغری و کاهش وزن با تغییر شکل نواحی خاصی از بدن از طریق دفع چربی اضافی است. برای انجام این جراحی نیاز است تا به بهترین جراح پلاستیک تهران مراجعه کنید، تا بتوانید نتایج قابل قبولی دریافت کنید.

لیپوماتیک در ناحیه بازو با ایجاد 1 تا 3 سوراخ کوچک شروع می‌شود. در ادامه با ارتعاشات حاصل از دستگاهی که در بافت چربی بازو وارد شده است، سلولیت‌های زیر پوست به صورت کامل برداشته می‌شود. حذف چربی‌ها با خارج شدن آن‌ها از طریق منافذی که ایجاد شده است، اتفاق می‌افتد.

بهترین جراح لیپوماتیک در تهران کیست؟

لیپوماتیک بازو چه مزایایی دارد؟

لیپوماتیک برای بازو نسبت به سایر روش‌های جراحی مزایای بیشتری در عین عوارض کمتر را داراست. در این روش دوران نقاهت پایین و هزینه عمل لیپوماتیک پایین‌تری برای بیمار در نظر گرفته می‌شود. ضمن اینکه طول مدت جراحی کم است و خطر جراحی‌های سنگین را به همراه ندارد. سایر مزایای لیپوماتیک بازو شامل موارد زیر است:

 • چربی‌ها در ناحیه بازو به صورت یکنواخت حذف می‌شوند.
 • بعد از عمل هیچ‌گونه چربی گرانوله شده زیر پوست در بازو نخواهد بود.
 • مدت زمان بهبودی و طول دوران نقاهت تا یک هفته خواهد بود.
 • کوچک شدن پوست بازو در این روش نسبت به سایر جراحی‌ها بهتر انجام خواهد شد.
 • نیاز به بیهوشی کامل وجود ندارد و تنها با بی‌حسی موضعی در بازو قابل انجام است.
لیپوماتیک بازو چیست؟

آیا لیپوماتیک بازو عوارض هم دارد؟

لیپوماتیک بازو هم مانند سایر عمل‌های جراحی همچون لیپوساکشن دارای عوارضی است که بهتر است در مورد آن آگاهی داشته باشید. گرچه عوارض این عمل نسبت به سایر جراحی‌های لاغری بسیار کمتر است، اما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • واکنش آلرژیک به جراحی
 •  سوختگی پوست
 • خارش
 • التهاب
 • تهوع
 • ضعف و سرگیجه
 • عفونت(در موارد نادر)

در قدیم برای انجام لیپوماتیک بازو ممکن بود ضربات کانولا (سوزنی که به بدن از طریق سوراخ باریکی وارد می‌شود) به رگ‌ها آسیب بزند. اما با پیشرفت تکنولوژی روشی جدید برای لیپوماتیک خصوصا در ناحیه بازو ابداع شده است. در این روش با استفاده از ارتعاشات حاصل از امواج اولتراسوند در طول موج مشخص، بافت چربی بازو از سوراخ ایجاد شده خارج و حذف می‌شود.

کلام آخر

در این مطلب در مورد لیپوماتیک اختصاصا در ناحیه بازو صحبت کردیم، مزایا و عوارض آن را نیز بازگو کردیم. باید بدانید برای داشتن نتیجه موثری از لیپوماتیک بازو بهتر است تا این عمل را زیر نظر فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک انجام دهید. همچنین می‌توانید برای رزرو نوبت از دکتر شاهین بهجو، بهترین “فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک” با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط