Search
Close this search box.
لیپوساکشن شکم

لیپوساکشن شکم و پهلو

لیپوساکشن شکم یک روش جراحی زیبایی است که رسوبات چربی را از بدن شما پاکسازی می کند. در واقع این روش زیبایی برای حذف چربی های موضعی بدن می باشد. با لیپوساکشن رسوبات چربی که نمی توانید با رژیم غذایی و ورزش از بین ببرید را از بدن شما خارج می کند. شاید برای شما جالب باشد که به لیپوساکشن، لیپوپلاستی نیز می گویند. لیپوساکشن برای فرم دهی نواحی مختلف بدن استفاده می شود که ما در این مقاله به توضیح لیپوساکشن شکم می پردازیم.

ساکشن-چربی-شکم

ساکشن چربی های شکم برای حذف چربی موضعی

در هر قسمتی از بدن که دارای رسوبات چربی می باشد، می توان از روش جراحی لیپوساکشن استفاده کرد. برخی از نواحی رایجی که می توانند تحت این جراحی قرار بگیرند عبارتند از :

 • لیپوساکشن شکم و پهلو
 • باسن
 • کمر
 • پشت و لاین سوتین
 • صورت و گونه و گردن و چانه
 • ساق پا
 • ران
 • بازو ها

نحوه انجام لیپوساکشن شکم و پهلو

این روش جراحی انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط شما باید یکی از این روش های درمانی را انتخاب کنیم تا به هدف خود برسید. که انواع روش های عمل جراحی لیپوساکشن شکم و پهلو عبارتند از :

 • لیپوساکشن Tumescent: لیپوساکشن Tumescent این روش یکی از رایج ترین روش های لیپوساکشن شکم محسوب می شود. در این روش پزشک جراح محلول نمک (آب نمک) را به ناحیه چرب مورد نظر تزریق می کند. که این مخلوط شامل داروهایی نظیر اپی نفرین است که رگ های خونی را کوچک خواهد کرد. به کمک این محلول  پزشک جراح  کمک می تواند به راحتی چربی را حذف کرده و باعث کاهش از دست دادن خون شود. البته می توان از دارو های دیگری هم برای کاهش و تسکین درد، در این محلول استفاده کرد .
 • لیپوساکشن به کمک اولتراسوند (UAL): پزشک جراح به کمک  انرژی اولتراسونیک که از طریق یک میله فلزی در زیر پوست شما قرار داده خواهد شد می تواند  چربی را قبل از خارج کردن از بدن شما  آن را مایع کرده و سپس خارج کند .
 • تقویت ارتعاش انرژی صدا در تشدید یا همان روش VASER : لیپوساکشن VASER به وسیله یک ابزار فولادی ضد زنگ به نام کانولا  با شیارها و امواج اولتراسوند استفاده کرده  تا به راحتی سلول های چربی و چربی را از بدن خارج کند. این در واقع یک نوع UAL است.
 • لیپوساکشن به کمک ساکشن چربی های شکم و پهلو: لیپوساکشن به کمک ساکشن یک روش سنتی جراحی لیپوساکشن است که از خلاء برای از بین بردن چربی ها از بدن استفاده می کند.
 • لیپوساکشن با کمک برق (PAL): لیپوساکشن برقی به کمک ابزار کوچک فولادی ضد زنگ یا همان کانولا  روی ناحیه چربی به جلو و عقب حرکت کرده تا بتواند چربی را تجزیه کند. به کمک کانولا برداشتن چربی برای بهترین جراح پلاستیک تهران آسان ‌تر و راحت تر می شود و این یک روش دقیق ‌تر می باشد.
 • لیپوساکشنشکم و پهلو با کمک لیزر : در این روش جراح از نورهای لیزر قوی بر روی یک لوله کوچک و انعطاف پذیر (فیبر) برای تجزیه و ذوب کردن چربی ها   استفاده کرده تا به راحتی بتواند چربی را از بدن خارج کند. در روش لیپوساکشن با کمک لیزر نیاز است که یک برش کوچک روی پوست ناحیه مورد نظر صورت گیرد .
عمل-لیپوساکشن-شکم

لیپوساکشن شکم چیست ؟

یکی از رایج ترین ناحیه بدن که مورد عمل جراحی لیپوساکشن قرار می گیرد شکم می باشد. اگر دچار چربی در ناحیه شکم خود هستید شما تنها نیستید. امروزه بسیاری از افراد با وجود رژیم غذایی و ورزش در تلاشند تا شکمی صاف و یکنواخت داشته باشند. لیپوساکشن شکم راهکاری است که به وسیله آن می توان به نتیجه دلخواه خود در این مورد برسید .

لیپوساکشن شکم دوره نقاهت طولانی ندارد و بعد از گذشت چند روز افراد می توانند به فعالیت های روزانه خود برگردند. یکی از نگرانی های افراد افتادگی پوست پس از عمل جراحی لیپوساکشن می باشد که پزشک جراح در این مورد اطلاعات کاملی در اختیار بیمار قرار می دهد و با انتخاب بهترین روش جراحی، به نتیجه دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد.

آیا چربی شکم بعد از لیپوساکشن برگشت پذیر است؟

با وجود این که نتایج لیپوساکشن شکم معمولا طولانی مدت می باشد، اما چربی ها می توانند بعد از عمل جراحی برگردند.  نکته ای که حائز اهمیت است  این است که سلول های چربی به طور دائم حذف خواهند شد اما داشتن رژیم غذایی اصولی و ورزش منظم بعد از عمل لیپوساکشن برای جلوگیری از برگشت چربی شکم بسیار مورد اهمیت می باشد .

03:24
truncate dir-rtl

روش های مختلف پیکر تراشی

00:39
truncate dir-rtl

️ رضایت زیباجو عزیزمون از لیفت سینه و ابدومینوپلاستی شکم️

آیا لیپوساکشن شکم برای من مناسب است؟

در طی جلسات مشاوره با پزشک و جراح متخصص، شرایط عمومی بدن و سلامتی افراد بررسی می شود و با بررسی چربی های نواحی مورد نظر پزشک تشخیص می دهد که این روش جراحی برای شما مناسب است یا نه.
اگر چربی های اضافی در زیر عضلات قرار داشته باشند روش لیپوساکشن، دیگر روش مناسبی برای از بین بردن چربی ها محسوب نمی شود و نیاز می باشد که یک جراح پلاستیک از روش های دیگری برای خارج کردن چربی های اضافی استفاده کند. ولی در صورتی که چربی های بالای عضلات باشند لیپوساکشن می تواند گزینه مناسبی باشد .

آیا می توان لیپوساکشن شکم را همزمان با ابدومینوپلاستی انجام داد؟

لیپوساکشن شکم چربی های موضعی شکم را از بین می برد ولی منجر به رفع افتادگی پوست شکم بعد از زایمان نمی شود. در صورتی که فرد شکم بزرگی داشته باشد بعد از لیپوساکشن پوست این ناحیه شل و افتاده می شود. برای صاف کردن و سفت کردن شکم لازم است جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با این جراحی انجام شود. این جراحی ها بیشتر در خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند، انجام می شود.

کلام آخر

به دلیل آن که روش های تهاجمی خطرات خاص خود را دارند توصیه می کنیم که تمام روش ها را به طور کامل بررسی کرده تا مطمئن شوید که با کدام روش به نتیجه مطلوب و دلخواهی دست پیدا خواهید کرد. در صورتی که جراح لیپوساکشن شکم شما تجربه و دانش کافی را نداشته باشد می تواند این عمل برای شما خطراتی را ایجاد نماید. برای اطلاع دقیق از این عمل می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط