دکتر شاهین بهجو » جراحی زیبایی صورت » لیفت شقیقه چگونه آثار پیری را از بین می برد؟
قبل و بعد جراحی لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چگونه آثار پیری را از بین می برد؟

آنچه می خوانید...

پیری صورت می تواند تاثیر قابل توجهی بر نواحی ابرو و پیشانی داشته باشد. افراد با افزایش سن دارای چین و چروک فراوانی در نواحی مختلف صورت می شوند. افتادگی ابرو و شقیقه از جمله اتفاقاتی است که در اثر پیری صورت رخ می دهد. لیفت شقیقه و ابرو یکی از روش های جراحی است که می تواند افتادگی و چین های موجود در شقیقه و ابرو را از بین ببرد. روش های مختلفی برای بالا بردن و لیفت ابرو  و شقیقه وجود دارد که شامل تکنیک های جراحی باز، لیفت با نخ و … است. بسته به نوع و میزان افتادگی در شقیقه ها و ابرو، روش مناسب برای لیف انتخاب می شود. در ادامه به انواع روش های لیفت ابرو و شقیقه اشاره خواهیم کرد.

نمونه کار جراحی همزمان با لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه و جذابیت چهره بیشتر

حالت چشم های گربه ای که مدتی است در میان بیشتر مردم دنیا محبوبیت پیدا کرده است، به راحتی با انجام جراحی لیفت شقیقه ممکن است. این روش جراحی به افرادی که از حالت چشم افتاده ای برخوردار هستند کمک می کند تا زیبایی و جذابیت را به چهره خود بازگردانند.

شاید دقت کرده باشید که برخی از افراد حالت چشم افتاده ای دارند. این مسئله نه تنها زیبایی آن ها را دستخوش تغییراتی کرده است، بلکه منجر می شود تا چهره آن ها نیز مسن تر به نظر آید. زمانی که گوشه های ابرو و پوست شقیقه کشیده می شود، به شکل باور نکردنی می توان تغییرات ناشی از عمل را در چهره خود مشاهده نمود. به طور کلی این روش جراحی کمک می کند تا بیشتر چین و چروک های اطراف چشم از بین رفته و جوانی به چهره بازگردد.

جراحی لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

مراحلی که قبل از انجام جراحی لیفت تمپورال باید طی کنید به این شرح است:

مراجعه نزد جراح

انجام معاینات لازم توسط پزشک

تشخیص میزان افتادگی و مشکلات پوستی که باید با لیفت برطرف شوند.

تعیین بهترین روش لیفت صورت

مشخص شدن زمان دقیق جراحی از سوی پزشک

حضور برای انجام جراحی

عمل لیفت شقیقه معمولا با بی حسی انجام می شود اما در شرایط خاص و با تشخیص پزشک، از بیهوشی نیز استفاده می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا عمل جراحی انجام گیرد، بسته به شرایط هر فرد متفاوت است اما به طور میانگین بین 1 الی 2 ساعت است.

برای جراحی لیفت شقیقه، 3 روش کلی وجود دارد که در ادامه در مورد آن ها صحبت می کنیم:

روش SMAS

این روش با کشیدن لایه میانی زیر پوست موجب لیفت شقیقه می شود. به این صورت که برش های کوچکی در ناحیه شقیقه ایجاد می گردد و سطحی ترین عضلی زیر پوست، به بالا کشیده می شود. با توجه به اینکه این کار در لایه سطحی اتفاق می افتد، نمی تواند به بافت های عضلانی دیگر آسیبی وارد کند. میزان کشیدگی این لایه میانی به اندازه ای است که چین و چروک های شقیقه برطرف شوند و حالت مورد نظر برای ابرو و چشم فرد ایجاد گردد.

روش MACS

این روش مشابه روش قبلی است با این تفاوت که SMAS در لایه های سطحی اعمال می شود و MACS در لایه های عمیق تر. یعنی در این روش نیز برش هایی در ناحیه شقیقه ایجاد می گردد و کشیدگی در عمیق ترین لایه های زیر پوست انجام می شود. البته ممکن است برش هایی که در این روش ایجاد می شوند، کمی عمیق تر از روش قبل باشند اما با این حال ظرافت خاص خود را دارند و جای نگرانی نیست.

روش کشیدگی پوست شقیقه

برای رفع چین و چروک های سطحی و ریز و نیز برطرف کردن افتادگی های کنار ابرو و چشم، از این روش استفاده می شود. زیرا برش ها در این شیوه جراحی به صورت سطحی و بسیار ریز ایجاد می شود. چین و چروک ها نیز تنها با کشیدگی پوست برطرف می شوند.

ابزاری که در تمام روش های جراحی تمپورال مورد استفاده قرار می گیرد، آندوسکوپ است. آندوسکوپ لوله ای بسیار باریک و ظریف است که در یک سمت خود دارای دوربین کوچکی است. این ابزار از محل ایجاد برش ها وارد بافت پوست می شود و می تواند کشیدگی را در قسمت های مورد نظر انجام دهد. کاربرد دوربین تعبیه شده در آن این است که به وضوح کامل به جراح نشان می دهد چه تغییراتی در بافت زیر پوست در حال رخ دادن است. از همین رو دقت جراحی را افزایش می دهد.

توجه داشته باشید که قرینگی در عمل لیفت شقیقه بسیار اهمیت دارد. از همین رو بهتر است برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب بهترین جراح پلاستیک که در این زمینه مهارت و تجربه کافی را دارد، بیابید.

لیفت شقیقه چه مزایایی دارد؟

مهم ترین و اصلی ترین مزیت لیفت شقیقه، برطرف کردن چین و چروک های اطراف چهره و ایجاد حالتی شاداب و خوشحال در صورت است. بهتر است این نکته را بدانید، افرادی که در اطراف شقیقه های خود چین و چروک دارند معمولا از چهره پیرتری برخوردار هستند.

در قرن 21 زیبایی و اقداماتی که برای آن انجام می شود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لیفت شقیقه یکی از انواع جراحی هایی است که می تواند حالات افسردگی و پیری را از چهره انسان دور کند.

همچنین جراحی لیفت شقیقه می تواند باعث درشت تر و کشیده تر دیده شدن چشم ها نیز باشد. این روش جراحی ماندگاری بالایی نیز دارد. تنها کافیست بدانید که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام جراحی لیفت شقیقه هستید یا خیر.

کاندیدای مناسب جراحی لیفت تمپورال

بیشتر جراحی های زیبایی که بر روی چهره انجام می شود، مربوط به زمانی است که انسان درگیر افزایش سن شده است. اما با این حال برخی از جراحی ها را می توان در سنین کمتر نیز انجام داد. کافیست شرایط لازم برای انجام جراحی زیبایی وجود داشته باشد. جراحی لیفت شقیقه یکی از این روش های جراحی زیبایی است که برای افراد با شرایط زیر مناسب است:

 • افرادی که به صورت ارثی با مشکل افتادگی شقیقه و گوشه های ابرو مواجه هستند. 
 • افرادی که بیش از 22 سال سن دارند. پیش از این سن، انجام جراحی لیفت شقیقه ممکن است برای فرد مشکلاتی را به همراه داشته باشد. زیرا چهره هنوز به طور کامل شکل نگرفته و انجام هرگونه جراحی احتمالا ماندگاری نخواهد داشت. 
 • افرادی که نیاز به لیفت ابرو ندارند و تنها تمایل دارند انتهای ابروهای خود را کمی بالاتر بکشند. 
 • هر فردی که از بیماری خاصی رنج نمی برد و یا داروی خاصی مصرف نمی کند، می تواند اقدام به جراحی زیبایی های مختلف از جمله لیفت شقیقه نماید. 
 • اشخاصی که در اثر گذر سن، در اطراف چشم و انتهای ابروی خود خطوط عمیقی مشاهده می کنند. اما بر روی پیشانی آن ها هیچ گونه خط و چین و چروکی وجود ندارد.

برای اطمینان از اینکه گزینه مناسبی برای لیفت شقیقه هستید یا خیر، می توانید به پنل مشاوره آنلاین دکتر شاهین بهجو مراجعه نمایید تا به صورت رایگان از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید.

نتیجه جراحی تمپورال

معمولا افراد پس از انجام این عمل جراحی نیاز به بستری شدنه در بیمارستان ندارند مگر اینکه پزشک چنین تشخیصی دهد. با وجود اینکه نتیجه لیفت شقیقه تا مدت زمان زیادی ماندگار است اما نمی توان آن را دائمی دانست. علت هم این است که عوامل مختلفی موجب از بین رفتن اثر جراحی می شوند. نحوه مراقبت از پوست، مواد غذایی مصرفی، سبک زندگی افراد، نوع فعالیت های روزمره و ورزشی، مصرف دخانیات و … همگی از عواملی هستند که می توانند نتیجه جراحی لیفت شقیقه را در طولانی مدت، تغییر دهند. در چنین شرایطی می توانید نسبت به جراحی ترمیم لیفت اقدام نمایید.

آمادگی های قبل از جراحی لیفت شقیقه

بیمارانی که به دنبال کسب نتیجه مطلوب از جراحی لیفت شقیقه هستند، لازم است نکاتی را قبل از جراحی بدانند. تمامی نکات مهم از جانب جراح به بیماران اعلام می شود. برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • حتما پیش از عمل به پزشک متخصص مراجعه نمایید، تا صورت و چشم های شما توسط پزشک مورد معاینه قرار گیرد.
 • در صورت مصرف داروهای خاص حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شود، بپرهیزید.
 • در صورت ابتلا به بیماری خاص، حتما جراح را در جریان قرار دهید.
 • به مدت 2 هفته پیش از جراحی، از مصرف سیگار و هرگونه نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت شقیقه 

مراقبت های لازم پس از جراحی توسط پزشک به شما اعلام می شود. به طور کلی نیاز به مراقبت خاصی نیست و در صورت رعایت همین چند نکته ساده می توانید بهترین نتیجه را برای خود رقم بزنید.

 • درد و کبودی بعد از جراحی امری طبیعی است. از این رو تنها استفاده از مسکن و آنتی بیوتیک برای برطرف کردن این مشکلات کافی است.
 • بعد از جراحی لیفت شقیقه بهتر است بیمار مصرف سیگار را به مدت 2 الی 3 هفته ترک کند. زیرا مصرف سیگار می تواند منجر به کم شدن جریان خون شده، و روند بهبودی بیمار را کند نماید.
 • بهتر است بعد از جراحی لیفت شقیقه به مدت چند روز از انجام هر گونه تمرینات فیزیکی و سنگین خودداری شود.
 • برای استحمام بهتر است چند روز صبر کنید و زمان مناسب آن را از پزشک جراحتان جویا شوید.
 • برای خوابیدن پس از انجام لیفت شقیقه در زیر سر خود دو بالشت بگذارید تا کمی بالاتر از بدنتان قرار گیرد.

هزینه عمل تمپورال

یکی از سوالاتی که همواره در مورد جراحی های مختلف، به ویژه در حوزه زیبایی مطرح است، هزینه عمل است. هزینه جراحی لیفت شقیقه چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه این عمل زیبایی در گرو فاکتورهای متعددی است. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند:

 • نوع پوست افراد
 • میزان چین و چروک ها و مشکلات پوستی
 • روش جراحی
 • پیچیدگی جراحی
 • سن افراد
 • شرایط سلامتی آن ها
 • و …

بنابراین می توان دریافت که هزینه جراحی لیفت شقیقه برای هر فرد با دیگری متفاوت است. برای اطلاع از میزان دقیق هزینه این نوع جراحی لازم است، توسط جراح و به صورت حضوری معاینه شوید.

بهترین جراح لیفت شقیقه

جراحی لیفت شقیقه عمل بسیار حساسی است که نیاز به دقت و ظرافت خاصی دارد. زیرا برش هایی که در این جراحی ایجاد می گردد باید به قدری کوچک باشند که پس از عمل رد آن ها به راحتی قابل مشاهده نباشد. همچنین نتیجه نهایی و قرینه بودن دو طرف صورت، بسیار اهمیت دارد. چنانچه جراح در این راستا تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، احتمال بروز چنین مشکلاتی وجود دارد. در بدترین حالت افراد نیاز به جراحی ترمیمی پیدا می کنند.

در ویدئوی زیر زیباجوی عزیزی را مشاهده می کنید که جراحی لیفت صورت، لیفت گردن، بلفاروپلاستی پلک پایین و تزریق چربی به صورت را به صورت همزمان با جراحی لیفت شقیقه انجام داده است.

اما یک جراح خوب چه ویژگی هایی دارد؟

برای انتخاب بهترین جراح لیفت شقیقه لازم است به برخی نکات توجه داشته باشید.

امروزه لیفت شقیقه با روش های مختلف جراحی و غیر جراحی انجام می شود. روش های غیر جراحی اغلب توسط پزشکات با تخصص های دیگر و یا افراد غیرمتخصص انجام می شود که ماندگاری زیادی هم ندارد. از همین رو بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه، نزد یک جراح پلاستیک خوب مراجعه نمایید.

نه تنها نوع تخصص پزشک اهمیت دارد، بلکه به موازات آن باید به تجربه و سوابق کار پزشک در زمینه مرتبط، توجه کنید. ممکن است پزشک انتخابی شما نمونه کارهای موفقی برای لیفت شقیقه نداشته باشد اما در عوض جراحی های دیگر را به خوبی انجام دهد.

احترام به نظر مراجعین و درک خواسته های آن ها از دیگر ویژگی هایی است که یک جراح پلاستیک خوب باید داشته باشد. اینکه بدون تحمیل کردن نظر خود بتواند بیمار را متقاعد کند که خواسته نامعقولی دارد بسیار مهم است.

پزشک جراح موظف است قبل از جراحی، تمامی جزئیات لازم را تا حد ممکن به فرد اطلاع دهد؛ مانند آمادگی های پیش از جراحی، مراقبت های بعد از آن، عوارض احتمالی پس از جراحی، نتیجه عمل، هزینه، روش جراحی و … همگی جزو مواردی هستند که قبل از جراحی باید بدانید.

برخی افراد نیز ممکن است موقعیت جغرافیایی پزشک و نحوه دسترسی به او را در نظر گیرند. اینکه نزدیک به محدوده سکونت آن ها باشد و یا با وسایل نقلیه مختلف بتوان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد.

راهنمای انتخاب بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران

در شهرهای بزرگ، همانقدر که جمعیت بیشتر است، پزشکان بیشتری نیز فعالیت می کنند. از همین رو ممکن است انتخاب کمی دشوار باشد. برای انتخاب یک جراح لیفت شقیقه خوب در تهران یا هر شهر دیگری می توانید از اینترنت کمک بگیرید.

استفاده از این بستر ارتباطی امروزه بسیار کاربرد دارد. از این طریق شما می توانید به سوابق و نمونه کارهای پزشک، تجارب، میزان رضایتمندی مردم و تمامی اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشید. این اطلاعات شما را با سبک کاری پزشک و میزان موفقیت آمیز بودن جراحی های او آشنا می سازد.

علاوه بر این شما می توانید از اطرافیانی که تجربه مشابه داشته اند و یا پزشک مورد نظر شما را می شناسند، سوالات خود را بپرسید. هرچه میزان رضایت آن ها از این پزشک بیشتر باشد، به انتخاب درست نزدیک تر خواهید بود.

در نهایت و آخرین راهی که می ماند، مراجعه حضوری است. مشاوره قبل از جراحی بسیار اهمیت دارد. شما طی این جلسه مشاوره از انتظارات خود صحبت می کنید و نظر تخصصی پزشک را می شنوید.

مجموع این راهکارها به شما کمک می کند تا بتوانید انتخابی درست داشته باشید.

نتیجه گیری

جراحی لیفت شقیقه عملی بسیار حساس است. زیرا نتیجه آن در ظاهر و چهره ما باقی می ماند و ارتباط مستقیم با اعتماد به نفس ما دارد. اگر این عمل زیبایی توسط یک جراح خوب انجام شود، می تواند بهترین تاثیر را بگذارد. بنابراین در انتخاب خود حساسیت به خرج داده و از تصمیم گیری عجولانه بپرهیزید.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *