دکتر شاهین بهجو » جراحی سینه » لیفت سینه، بهترین روش برای رفع افتادگی پستان
۷ دقیقه
جراحی لیفت سینه

لیفت سینه، بهترین روش برای رفع افتادگی پستان

آنچه می خوانید...

لیفت سینه یکی از روش های جراحی پلاستیک برای رسیدن به تناسب اندام است. بسیاری از خانم ها که به دلایل مختلفی درگیر مشکل افتادگی سینه شده اند، می توانند با این روش به زیبایی اندام خود کمک کنند. لیفت سینه به روش های مختلفی انجام می شود و از مزایای خاصی نیز برای بدن برخوردار است.

لیفت سینه چگونه انجام می شود؟

خانم های زیادی هستند که ممکن است به دلایل مختلف درگیر مشکل افتادگی سینه شوند. این مسئله تناسب اندام آن ها را درگیر کرده و حتی اعتماد به نفس آن ها را نیز کاهش می دهد. برای این دسته از افراد، یکی از بهترین روش ها، جراحی لیفت سینه است. این روش با بالا کشیدن سینه ها می تواند به تناسب اندام خانم ها کمک شایانی نماید. 

افرادی که جراحی لیفت سینه انجام می دهند، شلی پستان ها، افتادگی و عدم تقارن میان پستان ها به راحتی برای آن ها برطرف خواهد شد. این مشکل شاید در اثر افزایش سن، بارداری، شیردهی، کم کردن وزن، خارج کردن پروتز از سینه و … ایجاد شود. اما در نهایت می تواند به تناسب اندام و زیبایی بدن بسیار کمک کند و خانم ها را از مشکلات زیادی در این خصوص رها سازد.

عمل لیفت سینه چیست؟ 

یکی از روش های جراحی پلاستیک که امروزه توسط بسیاری از خانم ها انجام می شود، بالا کشیدن سینه با جراحی است. در این روش تمام پوست اضافی سینه برداشته می شود و فرم سینه ها حالت بالا کشیده و لیفتینگ به خود می گیرد. معمولا خانم هایی به این جراحی روی می آورند که از شل شدن سینه ها و از بین رفتن فرم و ظاهر زیبای پستانشان رنج می برند. 

لیفت سینه با جراحی

بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که جراحی ماستوپکسی به هیچ عنوان منجر به افزایش سایز سینه ها نمی شود. بلکه در اصل ممکن است این جراحی حتی منجر به از دست رفتن حجم زیادی از سینه ها نیز شود. در صورتی که بخواهید در کنار بالا کشیدن سینه های خود، به آن ها فرم زیبایی نیز ببخشید، می توانید به صورت همزمان جراحی پروتز و لیفت سینه را انجام دهید. 

از سوی دیگر خانم هایی که از داشتن سینه های بزرگ رنج می برند نیز، می توانند با این روش درمانی به راحتی فرم سینه های خود را درست کرده و بافت اضافی سینه ها را نیز حذف کنند. پس به طور کلی بسته به هدفی که بیمار با انجام لیفت سینه در سر دارد، می تواند اقدام به کوچک کردن یا بزرگ کردن سینه های خود نماید. 

چه افرادی برای جراحی لیفت سینه مناسب هستند؟

به طور کلی افرادی که از شرایط خاصی برخوردارند، می توانند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سینه به شمار روند. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • افرادی که دارای سینه های بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک هستند.
 • افرادی که از پستان های آویزان خود در اثر افزایش سن رنج می برند.
 • افرادی که دارای پستان های نامتقارن هستند.
 • خانم هایی که سینه های آن ها از سفتی و قوام مناسبی برخوردار نیست. 
 • خانم هایی که نوک سینه آن ها و هاله اطراف آن به سمت پایین متمایل شده است. 
 • افرادی که نوک پستان آن ها تا زیر چین پستان آویزان شده است. 
 • خانم هایی که در سینه های خود دچار تغییر اندازه و حجم شده اند. 

پس به طور کلی تمام خانم هایی که دارای چنین ویژگی ها و شرایطی هستند، می توانند اقدام به جراحی لیفت سینه نمایند. 

مزایا و معایب جراحی لیفت سینه

در میان روش های جراحی پلاستیک، جراحی لیفت سینه مزایای بسیاری دارد. از جمله مهم ترین مزایایی که می توانیم برای این روش درمانی بیان کنیم، دائمی بودن نتیجه جراحی است. به گونه ای که خانم ها پس از لیفت سینه، می توانند سال ها از نتیجه آن برخوردار شوند. مسائل بسیاری وجود دارد که خانم ها را دچار مشکل می سازد. اما تمام این موارد با جراحی لیفت سینه به راحتی قابل درمان است. 

می توان با لیفت سینه، نوک سینه و هاله اطراف آن را به خوبی تصحیح کرد. تا سینه، حالت و فرم زیبایی به خود بگیرد. در صورتی که بیمار بخواهد، می تواند میزان هاله دور سینه خود را کوچک یا بزرگ نموده و هرگونه ناهماهنگی که در سینه دارد را برطرف نماید. زمانی که پوست اضافی در این روش برداشته نمی شود، سینه همچنان فرم و شکل طبیعی خود را حفظ خواهد کرد. 

بیشتر خانم هایی که اقدام به جراحی لیفت سینه می کنند، حس طبیعی به دست می آورند و از سینه هایی جوان برخوردار می شوند. البته لازم به ذکر است که ایمپلنت سینه نیز می تواند در افزایش حجم سینه به خانم ها کمک بسیاری نماید. در نهایت نیز این نوع از جراحی سینه منجر به ایجاد تناسب اندام در بیشتر خانم ها می شود. 

مراقبت های بعد از عمل لیفت پستان

رعایت برخی از مراقبت های خاص بعد از عمل لیفت سینه برای کسب نتیجه مطلوب الزامی است. از جمله مراقبت های لازم بعد از عمل لیفتینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • استفاده کامل از داروهایی که پزشک متخصص تجویز می کند.
 • نوشیدن مایعات بعد از جراحی سینه
 • رعایت رژیم غذایی کم نمک 
 • استفاده نکردن از داروهایی همچون آسپرین، مگر با هماهنگی پزشک 
 • عدم استفاده از سیگار و الکل به مدت یک ماه بعد از عمل
 • مصرف سبزیجات، میوه ها و مایعات زیاد جهت جلوگیری از یبوست 
 • مصرف آناناس برای از بین رفتن کبودی بعد از جراحی لیفت سینه

توجه به این نکات ساده اما مهم، می تواند در کسب نتیجه مطلوب بعد از جراحی بسیار کمک کند. از همین رو مراقبت های قبل و بعد از عمل بالا کشیدن سینه را حتما در نظر داشته باشید و به خوبی آن ها را رعایت کنید. 

هزینه جراحی لیفت سینه 

هزینه جراحی های پلاستیک بسته به روش جراحی، هدفی که بیمار به دنبال آن است، میزان دستمزد پزشک و تجهیزاتی که برای جراحی استفاده می کند، متفاوت است. از این رو پیش از هرگونه اقدام برای لیفت سینه، بهتر است بدانید به دنبال کسب چه نتیجه ای هستید و باید کدام روش جراحی را انتخاب کنید. مثلا خانم هایی که علاوه بر لیفت سینه به دنبال بزرگ کردن سینه هستند، مسلما باید هزینه بیشتری بپردازند. زیرا لیفت تنها موجب خوش فرم شدن سینه می شود و حجم دهی به آن نیازمند عمل مجزای پروتز سینه است.

همچنین کوچک کردن سینه و لیفت سینه ممکن است هزینه مناسب تری برای بیمار به همراه داشته باشد. علاوه بر آن بهتر است بدانید که هیچ کدام از جراحی های پلاستیک که به منظور زیبایی انجام می شوند، توسط بیمه پوشش دهی نمی شوند. از این رو ممکن است تمام هزینه های جراحی لیفت سینه را بیمار به صورت آزاد بپردازد که این مسئله نیز در افزایش میزان هزینه جراحی تاثیرگذار خواهد بود.

اهمیت دقت در انتخاب بهترین جراح لیفت سینه

یکی از مهم ترین دغدغه های افراد پیش از هر عمل زیبایی و نیز لیفت سینه، انتخاب بهترین جراح پلاستیک و پزشک متخصص برای عمل مورد نظر است. هرچه تخصص و تجربه پزشک در عمل لیفت سینه بیشتر باشد، در نتیجه مهارت او بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید اقدام به جراحی لیفت سینه نمایید سعی کنید به صورت کامل در این زمینه تحقیق کنید تا مبادا در آینده نتیجه با آنچه در نظر شما بوده است، مغایرت داشته باشد.

برخی از راهکارهایی که می توانید برای تحقیق و انتخاب بهترین جراح لیفت سینه به کار بگیرید، به شرح زیر است:

 • جستجو در اینترنت
 • بررسی رزومه پزشک مورد نظر
 • مشورت با اطرافیان، به ویژه افراد با تجربیات مشابه
 • بررسی نمونه کارهای پزشک و مقایسه با سلیقه و شرایط خود
 • دنبال کردن فعالیت پزشک از طریق شبکه های اجتماعی
 • شرکت در جلسه مشاوره با جراح مورد نظر

در نهایت تمامی این مراحل می توانید به این نتیجه برسید که آیا جراح مورد نظر می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد یا خیر.

نتیجه گیری

دقت کنید که مشاوره با پزشک، بسیار اهمیت دارد. زیرا ممکن است نتیجه ای که شما از عمل مد نظر دارید برای شخص شما امکان پذیر نباشد. حال ممکن است به نوع پوست سینه، میزان افتادگی آن و یا هر عامل دیگری وابسته باشد. بنابراین بهتر است در جلسه آشنایی و مشاوره پیش از جراحی لیفت سینه شرکت کنید تا پزشک با معاینه شما بتواند شفاف سازی های لازم را انجام دهد.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.