دکتر شاهین بهجو » پیکرتراشی » رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی
رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

آنچه می خوانید...

ابدومینوپلاستی که یکی از پرکاربردترین روش ها در بین عمل های زیبایی و جراحی است و روند بهبودی پس از عمل جراحی و رعایت دستورالعمل های داده شده توسط بیمار نیز بسیار مهم است. در میان دستورات و توصیه های داده شده، رابطه جنسی نیز جایگاه مهمی دارد. رابطه جنسی فعالیتی است که نیاز به تلاش فیزیکی دارد و می تواند به بخیه ها بعد از عمل ابدومینوپلاستی آسیب برساند. بنابراین بهتر است به مدت زمانی که پزشک به شما می گوید از آن اجتناب کنید، توجه کنید.

همان طور که می دانید زندگی جنسی موضوعی است که جایگاه مهمی در زندگی ما دارد. عمل های زیبایی و جراحی نقش بسیار مهمی در افزایش کیفیت زندگی بیمار دارد و زیبایی اندام میتواند زندگی رناشویی افراد را گاها از سردی و از هم پاشیدگی نجات دهد. پس می توان گفت یکی از مسائلی که کیفیت زندگی به ویژه زندگی زناشویی را افزایش می دهد، زندگی جنسی باشد.

برخی از خانم ها به واسطه اضافه وزن،کاهش وزن شدید و یا بارداری های مکرر زیبایی اندام خود را از دست داده اند و همین امر باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها شده است. این افراد معمولاً بدن خود را دوست ندارند و همیشه در مورد آن احساس ناراحتی می کنند و نمی توانند با لباسی که می پوشند خوشحال باشند و زمانی که جراحی ابدومینوپلاستی در ناحیه شکم انجام می دهند این تغییر به یکباره باعث می شود شوق و میل آن ها برای زندگی و حتی رابطه جنسی افزایش یابد. اما شاید برای شما نیز سوال باشد که رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی چگونه است ؟

رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

برای داشتن رابطه جنسی بعد از عمل ابدومینوپلاستی توصیه می کنیم حداقل 3 هفته صبر کنید. دلیل این امر به حداقل رساندن تورم و خطر ایجاد هماتوم یا سروما پس از عمل است. زخم های عمل معمولاً تا دو هفته بهبود می یابند، اما برای بهبودی کلی زخم تا شش هفته صبر کنید. همان طور که می دانید این عمل جراحی به منظور اصلاح عضلات شکم تحلیل رفته و بزرگ شده و بازگرداندن آنها به حالت قبلی انجام می شود. رابطه جنسی بر تمام عضلات شکم تأثیر می گذارد. خارج کردن مایع از بدن پس از جراحی نیز یک فرآیند مهم است. زیرا تغییر در تعادل بدن پس از حذف چربی منجر به ترشح مایعات مختلف می شود.
یکی از عوارضی که رابطه جنسی زود هنگام می تواند برای فرد ایجاد کند آب آوردن شکم بعد از جراحی شکم (لیوماتیک و ابدومینوپلاستی) است.

چه زمانی می توانم بعد از عمل لیپوماتیک رابطه جنسی داشته باشم؟

پس از عمل جراحی شکم، بهبود و بهبودی ممکن است کمی طول بکشد. اگر در حال برنامه ریزی برای انجام عمل جراحی شکم مانند لیپوماتیک هستید و نگران این هستید که چه مدت قبل از رابطه جنسی منتظر بمانید، جراح پلاستیک زیبایی شما می تواند راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهد.

عوارض رابطه جنسی زود هنگام بعد از عمل ابدومینوپلاستی

اگر خیلی زود بعد از عمل جراحی شکم رابطه جنسی داشته باشید، خطر آسیب رساندن به زخم های ظریف و شکننده را دارید.

برای کمک به بهبودی، پایین نگه داشتن ضربان قلب و فشار خون به مدت سه هفته پس از عمل بسیار مهم است. همچنین مهم است که محل برش را کشش ندهید، به خودتان فشار وارد نکنید یا چیز سنگینی بلند نکنید. هنگام انجام رابطه جنسی، بهتر است به جای چمباتمه زدن، بلند کردن پاها یا بالا بودن، صاف بایستید یا به پشت دراز بکشید. حتی دراز کشیدن به پهلو نیز ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند، زیرا می تواند باعث قوس دادن به کمر شود که باعث کشیده شدن و کشش عضلات شکم می شود.

کلام آخر

از آنجایی که جراحی شکم تهاجمی در نظر گرفته می شود، بیماران ممکن است عوارض جانبی مانند تورم شکم و التهاب را تجربه کنند. اکثر جراحان توصیه می کنند چند روز در خانه در استراحت کنید. در این مدت، برای بهبود گردش خون سالم، خواب کافی و قدم زدن مهم است. با این حال، هیچ فشار غیر ضروری به شکم خود وارد نکنید. فشار دادن بیش از حد خود یا بلند کردن اجسام سنگین می تواند محل برش را تحت فشار قرار دهد و بهبودی شکم شما را طولانی تر کند. در ضمن از صحبت با جراح خود در مورد اینکه چه زمانی برقراری مجدد رابطه جنسی بی خطر است، خجالت نکشید.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *