دکتر شاهین بهجو » جراحی زیبایی صورت » جراحی لیفت صورت با اندوتاین
جراحی لیفت صورت با اندوتاین

جراحی لیفت صورت با اندوتاین

آنچه می خوانید...

جوانسازی صورت یکی از گزینه‌هایی است که اکثر افراد پس از دهه‌ی چهل و پنجاه زندگی به آن فکر می‌نمایند اما در میان روش‌های مختلفی که جهت جوانسازی و لیفت صورت وجود دارد افراد به دنبال روشی جدیدی هستند که ترکیبی از اثربخشی ایده‌آل به همراه کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت را در کنار یکدیگر داشته باشند. جراحی لیفت صورت با اندوتاین (Endotine) روشی مطلوب می‌باشد که می‌تواند تمام انتظارات شما از لیفت صورت را برآورده نماید.

لیفت-اندوتاین-صورت

لیفت اندوتاین صورت یک روش جراحی کم تهاجمی می‌باشد که مزایای جراحی لیفت ابرو و لیفت پلک بالایی را به صورت همزمان دارا می‌باشد.

اندوتاین چیست ؟

اندوتاین یک روش پیشرفته برای جراحی لیفت صورت، لیفت ابرو، لیفت پیشانی و گردن و … می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. اندوتاین در حقیقت یک پروتز نواری شکل و باریک است که در زیر پوست قرار می گیرد. بر روی سطح نوار باریک پروتز دندانه هایی وجود دارد که با فشار دادن این دندانه ها در بافت چربی باعث ثابت باقی ماندن آنها می شود.

اندوتاین-چیست-؟

لیفت صورت با اندوتاین چگونه است ؟

فرایند لیفت صورت با اندوتاین بسیار ساده است و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. جراحی لیفت صورت با اندوتاین در حدود 2 ساعت انجام می شود. در ابتدای کار در ناحیه شقیقه و نزدیک به گوش یک شکاف به اندازه 1.5 تا 2 سانتی متر ایجاد می شود. سپس پوست صورت را برای قرار دادن اندوتاین در زیر پوست بلند می کنند و نوار پروتز اندوتاین با مهارت بهترین جراح لیفت صورت در تهران در ناحیه مورد نظر قرار داده می شود. بعد از جایگذاری درست نوار پروتز اندوتاین با کشیدن نوار در بخش مورد نظر لیفت صورت با اندوتاین انجام می شود.

لیفت صورت با اندوتاین چه مشکلاتی را برطرف می نماید؟

مواردی که لیفت صورت اندوتاین قادر به اصلاح آن می‌باشد عبارتند از :
افتادگی پیشانی
یکی از مهمترین مزایای لیفت اندوتاین این است که بافت ابرو، پیشانی و پلک بالا (بدون اینکه نیاز به برش کامل جهت جراحی ابرو باشد) را می‌تواند لیفت نماید. در نتیجه خط ابرو بدون اینکه اسکارهای ناشی از لیفت ابرو (که در روش‌های کلاسیک لیفت ابرو مشاهده می‌شد) در این ناحیه باقی بمانده اصلاح خواهد شد.
برداشتن بافت اضافی پلک بالا
در روش جراحی لیفت صورت اندوتاین با استفاده از برش‌هایی که جهت لیفت پلک بالا ایجاد شده است، لیفت ابرو نیز به صورت همزمان انجام می‌شود، در نتیجه افتادگی ابروها نیز کاهش می‌یابد.
یکی از چالش‌هایی که جراحی لیفت صورت وجود دارد این است که بافت‌هایی که تحت جراحی قرار گرفته‌اند در فرم جدید خود باقی بمانند، در جراحی لیفت اندوتاین با پشتیبانی از بافت‌های اطراف و به کار بردن ایمپلنت‌های نواری شکل و باریک در نواحی مورد نیاز می‌توان این مشکل را به طور کامل برطرف ساخت.
در واقع روش جراحی اندوتاین یک روش اندوسکوپی کم تهاجم جهت لیفت صورت می‌باشد که از مواد بیولوژیکی خاصی جهت لیفت صورت استفاده می‌نماید.

ویژگی منحصر به فرد در جراحی لیفت صورت به روش اندوتاین

در روش جراحی لیفت صورت اندوتاین از مواد بیولوژیکی مخصوصی که به صورت تارهای ظریفی هستند استفاده می‌شد تا پوست صورت بتواند در موقعیت جدید خود به صورت ثابت باقی بماند.
ایمپلنت‌هایی که در روش جراحی اندوتاین به کار برده می‌شود از ماده‌ای به نام پلی لاکتیک اسید ساخته شده‌اند که در واقع از مواد گیاهی تهیه شده‌اند در نتیجه پس از جراحی ظاهری طبیعی و شاداب خواهید داشت و برخلاف روش‌های جراحی کلاسیک پوست صورت به صورت غیرطبیعی کشیده به نظر نمی‌رسد.

آمادگی‌های پیش از لیفت صورت با اندوتاین

ابتدا باید یک مشاوره با پزشک متخصص داشته باشید، در طی این جلسه جراح صورت شما را تحت معاینه قرار می‌دهد، خواسته شما را ارزیابی می‌نماید و در مورد سطح دستیابی به انتظارات شما پاسخگو خواهد بود، با توجه به اینکه برخی از افراد انتظارات غیرمعقول از جراحی‌ لیفت صورت اندوتاین را دارند لازم است تا در طی این جلسه پزشک به طور کامل در مورد میزان تغییراتی که پس از این جراحی ایجاد خواهد شد با بیماران صحبت نماید.

روش جراحی لیفت صورت اندوتاین

این جراحی همراه با بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی به همراه آرام بخش انجام می‌شود. پس از بیهوشی، جراح ابتدا برش‌های کوچکی در بالای خط مو در پیشانی ایجاد می‌نماید (احتیاجی به تراشیدن و یا کوتاه کردن مو نمی‌باشد). افتادگی در بافت پیشانی و ابروها را از طریق همین برش‌ها می‌توان انجام داد، ماده‌ی بیولوژیکی قابل حل جهت تثبیت بافت‌ها با دستگاه مخصوص تزریق خواهد شد، این مواد به مرور در میان بافت‌های پیشانی جای می‌گیرد و موجب ثابت ماندن اصلاحات انجام شده در حین جراحی می‌شود.
جهت لیفت میانی صورت دستگاه لیفت اندوتاین از طریق برش‌هایی در شقیقه وارد می‌شود و اصلاحات مورد نیاز در گونه‌ها انجام می‌شود. جهت لیفت ابرو به روش اندوتاین از طریق چین های پلک فوقانی پروتز و ایمپلنت‌های مورد نیاز وارد و تثبیت می‌شود و سپس مانند جراحی لیفت کلاسیک، پوست و بافت اضافی در پلک بالایی برداشته می‌شود.

عوارض جانبی لیفت اندوتاین

 • تورم و تحریک پوست
 • درد
 • باقی ماندن جای زخم
 • عفونت
  مواردی که ذکر کردیم عوارض نادری هستند که در تمام روش‌های جراحی امکان رخ دادن آنها وجود دارد.

مزایای جراحی لیفت صورت با اندوتاین

 • کم تهاجمی بودن نسبت به روش‌های کلاسیک جراحی
 • برش‌های کمتر
 • جای زخم کمتر
 • دوران بهبودی سریعتر
 • مدت ماندگاری بالا: بر خلاف سایر روش‌های تزریق ژل و فیلر پس از جراحی لیفت صورت به صورت اندوتاین، نتایج لیفت برای سالهای متمادی باقی می‌مانند.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم هر آنچه که در مورد لیفت صورت با اندوتاین نیاز است که بدانید را برای شما عزیزان شرح دهیم. لیفت اندوتاین روشی پیشرفته ای است که باید جراح در انجام آن تجربه و تخصص کافی داشته باشد. در این صورت است که عوارضی بعد از انجام آن بروز نخواهد کرد. 

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *