دکتر شاهین بهجو » رینوپلاستی » جراحی بینی نیمه فانتزی
جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

آنچه می خوانید...

بین تمامی عمل های زیبایی بینی، مدل نیمه فانتزی طرفداران خاص خودش را دارد. این عمل جراحی با توجه به سلیقه و معیار های زیبایی در افراد انجام می شود. افراد با توجه به علاقه و ساختار صورت و بینی خود می توانند مورد جراحی قرار بگیرند به طوری که افراد که در نگاه اول افراد نتوانند تشخیص دهند که بینی فرد تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته است .

پزشک جراح بینی در زمان انجام عمل به فاصله بینی و لب دقت لازم را می کند، در بینی های از نوع طبیعی میزان فاصله بین بینی و لب فرد بیمار باید 90 تا 95 درجه باشد و اگر پزشک جراح بخواهد عمل جراحی بینی نیمه فانتزی را برای فرد انجام دهد باید این اندازه را به 100 تا 105 درجه خود برساند که این اندازه برای بینی خانم ها به نسبت آقایان کاملا مناسب تر می باشد . بینی افراد بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی به صورت نیمه فانتزی کوچک می شود و پشت بینی فرد قوس دار و نوک آن نیز سر بالاتر می شود .

جراحی بینی نیمه فانتزی برای چه کسانی مناسب نمی باشد؟

 • افرادی که انتظارات واقع بینانه از عمل زیبایی بینی ندارند.
 • افرادی که پوست یا غضروف بینی آنها ضعیف است.
 • افرادی که به دنبال داشتن یک بینی کامل و بی عیب و نقص هستند.
 • افرادیکه از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار نیستند.

علت انجام عمل بینی نیمه فانتزی

جراحی فانتزی بینی به منظور باریک شدن بینی و بالا بردن نوک بینی انجام می شود که ممکن است خطی بالای کناره های بینی بیوفتد و فرم بینی را تا حدودی تغییر دهد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، بهتراست جراحی بینی طبیعی و گوشتی انجام دهند، زیرا این افراد برای انجام جراحی نیمه فانتزی بینی مناسب نمی باشند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

 • جراحی بینی به شکل بینی فانتزی بسیار ظریف و حساس است بنابراین در انتخاب پزشک باید دقت کرد. پزشک در این مورد باید تجربه لازم را داشته باشد تا بتواند بینی را به شکلی زیبا عمل کند.
 • در جراحی بینی فانتزی فاصله بین لب و بینی از ۹۰ تا ۹۵ که به صورت طبیعی است تغییر کرده و به ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می‌رسد. به اصطلاح به این نواع بینی عروسکی نیز گفته می‌شود.
 • معمولا بینی‌های استخوانی برای جراحی به صورت فانتزی بهتر و مناسب تر هستند. بینی‌های گوشتی و بینی‌های با پوست ضخیم‌تر و غدد چربی بیشتر بعد از جراحی به شکل بینی فانتزی ظاهری خوب نخواهند داشت. این افراد بهتر است بینی خود را به شکل طبیعی عمل کنند.
 • بینی نیمه فانتزی به اندازه فانتزی قوس ندارد و سر بالا نیست. در واقع بینی نیمه فانتزی بین بینی طبیعی و فانتزی قرار می‌گیرد. بینی نمیه فانتزی از این لحاظ طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.
 • در بینی فانتزی به دلیل سر بالا بودن سوراخ های بینی جمع می‌شوند و در صورتی که پزشک متبخر نباشد ممکن است فرد دچار مشکلات تنفسی شود.

بینی نیمه فانتزی برای کسانی مناسب است که نه قوس بیش از حد بینی فانتزی را می‌خواهند و نه شکل بینی طبیعی .

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی

با وجود این که بینی نیمه فانتزی ظریف و زیباست با این حال حتما بایستی در مورد مناسب ترین مدل بینی متناسب با صورتتان، با جراح خود صحبت کنید. همچنین بسته به میزان ایرادات بینی در مورد انتخاب تکنیک مناسب نیز با جراحتان گفت و گو نمایید.به طور کلی انتخاب بهترین جراح بینی مهم ترین کاری می باشد که هر زیباجو پیش از انجام جراحی بینی باید در انتخاب آن دقت نماید تا عوارضی که شامل این جراحی می شود به حداقل برسد. پس از جراحی بینی نیمه فانتزی سعی کنید تمامی مراقبت های پس از جراحی را به دقت انجام دهید.

مراقبت ها بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • از مصرف سیگار و الکل اجتناب نمایند.
 • بیماران تا مدتی از انجام ورزش های سنگین خودداری کنند.
 • به علت کاهش تورم پس از جراحی از مصرف سدیم پرهیز کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی در رفع کبودی و تورم ناشی از جراحی بینی دارد.
 • آب آناناس و آب کرفس از دیگر مواردی هستند که سبب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از جراحی زیبایی بینی می شون ، بنابراین آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • گرما، منجر به افزایش تورم و کبودی در دوران نقاهت جراحی بینی می شود ؛ بنابراین تا مدتی از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.
 • به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی به صورت طاق باز خوابیده و جهت قرارگیری سر بالاتر از بدن، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ این کار به کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی ، کمک شایانی می کند.
 • کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از فین کردن خودداری کنند.
 • تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد ؛ اما استفاده از لنزهای تماسی ایرادی ندارد.
 • در روزهای ابتدایی پس از جراحی زیبایی بینی ، توصیه به قرار دادن مواد غذایی نرم و آبکی در رژیم غذایی بیماران می شود و افراد به مرور ، می توانند مواد غذایی سفت تر را جایگزین کنند.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *