دکتر شاهین بهجو » رینوپلاستی » راهنمای انتخاب بهترین جراح بینی تهران
دکتر شاهین بهجو در حین عمل بینی

راهنمای انتخاب بهترین جراح بینی تهران

آنچه می خوانید...

یکی از بیشترین جراحی های زیبایی در دنیا به ویژه ایران، جراحی بینی است. زیرا بینی در مرکزی ترین ناحیه صورت قرار دارد و زیبایی آن می تواند در سایر اجزای صورت نیز تاثیرگذار باشد. از همین رو مهم است که جراحی به بهترین نحو ممکن انجام شود. برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیز باید بهترین جراح بینی را انتخاب کنید. در این مقاله می خواهیم راهنمای کاملی از نحوه انتخاب بهترین جراح بینی در تهران و یا هر شهر دیگر ارائه نماییم. با ما همراه باشید تا بدانید یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

برای جراحی بینی نزد کدام جراح مراجعه کنیم؟

قبل از هر چیز باید بدانید که کدام پزشکان و با چه تخصصی می توانند جراحی بینی را انجام دهند. پزشکان با تخصص گوش، حلق و بینی و جراحان پلاستیک از جمله انتخاب هایی هستند که می توانید برای جراحی بینی داشته باشید. اما کدام یک بهترین انتخاب است؟

جراحان پلاستیک به واسطه دوره تحصیلی که سپری می کنند با تمامی آناتومی بینی و نکاتی که حین جراحی باید به آن توجه کنند آشنا هستند. همچنین به اصول زیبایی شناسی نیز تسلط دارند و می توانند در تعیین بهترین فرم بینی برای مراجعین تشخیص درستی داشته باشند. از همین رو اگر بتوانید یک جراح پلاستیک خوب انتخاب کنید، احتمال موفقیت آمیز بودنم نتیجه جراحی بینی خود را چند برابر می کنید.

ویژگی های یک جراح بینی خوب

یک جراح بینی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا بتوان به او به صفت بهترین یا خوب را داد؟ به صورت کلی شخصیت ها و سلایق افراد با هم متفاوت است. از همین رو معیارهای انتخاب جراح بینی خوب ممکن است برای افراد مختلف باهم متفاوت باشد و هیچ ایرادی ندارد. برخی از ویژگی هایی که در این قسمت به آن ها می پردازیم در حقیقت موارد کلی هستند که برای هر پزشکی باید در نظر بگیرید. در کنار این موارد می توانید معیارهای شخصی خود را نیز داشته باشید.

سطح تحصیلی قابل قبول

پزشک باید از لحاظ دانش و تحصیل در سطح قابل قبولی قرار داشته باشد. این تحصیلات موجب تسلط او بر تمامی مسائل تئوری جراحی بینی شده و مانع بروز بسیاری از عوارض پس از جراحی می شود.

تجربه و مهارت کافی

داشتن دانش تخصصی در زمینه جراحی بینی لازم است اما به تنهایی کافی نیست. برای تکمیل شدن نیاز به تجربه و مهارت دارد. هرچه تجربه موفق پزشک در زمینه جراحی بینی بیشتر باشد یعنی از مهارت کافی نیز برخوردار است. اما گاهی اوقات ممکن است جراحی را برای عمل بینی انتخاب کنید که عمده فعالیتش در حوزه جراحی های زیبایی بدن است و برای رینوپلاستی تجربه چندانی ندارد. در چنین شرایطی لازم است در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

نمونه های جراحی بینی

لوگو دکتر شاهین بهجو

آشنایی با جدیدترین روش های جراحی در دنیا

پزشک باید با تمامی تکنیک ها و روش هایی که برای جراحی بینی در سراسر دنیا به کار گرفته می شود، آشنا باشد و همواره دانش خود را به روز نگه دارد. زیرا امروزه تمامی سعی و تلاش متخصصین و دانشمندان بر این است که بهترین نتیجه را با کمترین تهاجم انجام دهند. از همین رو اگر پزشک برای بروزرسانی اطلاعاتش تلاش کند، احتمال بروز عوارض برای فرد به حداقل می رسد.

تسلط به آناتومی بینی

بینی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که نقش مهمی در تنفس و جلوگیری از ورود آلودگی ها به بدن ایفا می کند. جراح باید با تمامی بخش های مختلف بینی آشنا باشد تا بداند برای جراحی بینی در کدام نواحی تغییرات لازم را ایجاد کند. اینکه حین جراحی به نواحی حساس بینی آسیب نزند، بسیار اهمیت دارد. میزان و نوع تغییراتی که با جراحی بینی انجام می شود، همگی باید متناسب با شرایط مراجعه کننده باشد.

به علاوه برخی افراد با مشکلاتی مانند انحراف، کجی و پولیپ بینی برای جراحی مراجعه می کنند. پزشک باید بتواند منشا مشکل را تشخیص داده و آن را به بهترین نحو ممکن برطرف نماید.

تشخیص فرم بینی مناسب برای مراجعین

فرم بینی پس از جراحی

فرم صورت، نوع بینی، جنس پوست، بافت استخوانی و غضروفی بینی همگی از عواملی هستند که در تعیین فرم نهایی بینی موثر هستند. جراح برای انتخاب فرم بینی مناسب برای فرد مراجعه کننده باید این موارد را در نظر بگیرد. به علاوه نظر و تصمیم شخص را نیز باید بشنود و در نتیجه تمامی این ها بهترین فرم بینی هر فرد را تشخیص دهد.

برخورد صادقانه و صبورانه با مراجعین

پزشک باید بتواند کاملا صبورانه با مراجعه کنندگان برخورد کنند. توضیحات و درخواست های آن ها را گوش دهد. سپس بر اساس تجربه و تخصص خود پیشنهادات و توضیحات لازم را ارائه کند. به عنوان مثال اگر فردی خواهان بینی فانتزی است اما امکان این جراحی برای او فراهم نیست، پزشک باید او را متقاعد سازد. زیر اگر پس از جراحی به فرم بینی دلخواه نرسد موجب نارضایتی او می شود. هر چه میزان نارضایتی ها از جراح بینی بیشتر باشد، اعتبار او کمتر خواهد بود.

همچنین باید در مورد عوارض، مراقبت های قبل و بعد جراحی، هزینه جراحی بینی و مواردی از این قبیل نیز با افراد صحبت کند تا آن ها با ذهنی باز تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

سهولت نوبتدهی

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان برای جراحان بینی در نظر گرفت، نوبتدهی آسان است. حتی امروزه بسیاری از جراحان به صورت آنلاین به ویزیت مراجعین می پردازند. این کار از بسیاری از مراجعه های حضوری غیرلازم پیشگیری می کند.

ماوراطب دکتر شاهین بهجو

دسترسی آسان

برای برخی افراد مهم است که مطب پزشک مورد نظرشان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در محدوده نزدیک به حل سکونتشان و یا مکانی باشد که دسترسی به آن آسان باشد.

چگونه جراح بینی خوب برای خودمان انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران از این لحاظ دشوار است که نسبت به شهرهای دیگر پزشکان بیشتری در حوزه زیبایی و جراحی بینی دارد. اهمیت جراحی بینی به قدری است که علاوه بر ساکنین پایتخت، از سایر نقاط کشور نیز ممکن است برای جراحی بینی به تهران بیایند.

برای انتخاب یک جراح بینی خوب می توانید از راهکارهایی که در ادامه بیان می کنیم، کمک بگیرید.

جستجوی نام پزشک در اینترنت

با جستجوی نام پزشک در اینترنت با سوابق تحصیلی و کاری او آشنا می شوید. این جستجو برای پزشکانی که سایت اختصاصی برای خود دارند، بسیار مفید است زیرا رزومه کامل آن ها را می توانید از سایتشان بیابید و از صحت آن ها نیز مطمئن باشید.

بررسی صفحات مجازی پزشک

حین جستجو در مورد رزومه جراح بینی احتمالا متوجه فعالیت او در صفحات مجازی مختلف می شوید. این صفحات را دنبال کنید تا نمونه کارهای بیشتری از پزشک ببینید. از این طریق با سبک کاری جراح، بیشتر آشنا می شوید. به علاوه می توانید از میزان رضایتمندی مراجعین مطلع شوید.

View this post on Instagram

A post shared by دکتر شاهین بهجو،جراح پلاستیک (@drshahinbehjoo)

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر دکتر بهجو صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

استفاده از تجربیات اطرافیان

استفاده از تجربیات افرادی که سابقه جراحی بینی نزد جراح مورد نظر شما و هر جراح دیگر داشته اند، می توان در تصمیم گیری شما بسیار موثر باشد. زیرا می توانید از زبان شخصی مانند خودتان با عوارض و مسائل جانبی جراحی بینی آشنا شوید.

مشاوره آنلاین

برخی از جراحان در سامانه های متعدد مشاوره آنلاین فعالیت دارند. اخد نوبت مشاوره آنلاین قبل از جراحی بینی به شما این امکان را می دهد که معاینه اولیه را به راحتی و در منزل انجام دهید. با ارسال عکس بینی و شرح درخواست ها، پزشک می تواند راهنمایی های لازم را بکند و در صورت نیاز نوبت مشاوره حضوری را برایتان تنظیم می کند. این امکان برای افرادی که ساکن شهرهای دورتری هستند بسیار مناسب خواهد بود.

مراجعه حضوری

آخرین راهی که برای انتخاب بهترین جراح بینی به شما کمک می کند، مراجعه حضوری است. طی جلسه مشاوره حضوری باید از انتظارات خود با جراح صحبت کنید. پزشک نیز با معاینه و بررسی فرم بینی اولیه نظر خود را اعلام می کند. همچنین در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای و مصرف داروهای خاص، پزشک را در جریان قرار دهید. به طور کلی، عمده شفاف سازی ها طی این جلسه مشاوره انجام می شود.

اهمیت دقت انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی

ممکن است برای برخی این سوال مطرح شود که این حجم از حساسیت در انتخاب یک جراح بینی خوب چه عللی دارد؟

لازم است بدانید که اگر در انتخاب جراح بینی وسواس به خرج دهید، احتمال بروز عوارض متعدد جراحی را برای خود کم می کنید. همچنین دغدغه بروز مشکلاتی مانند عدم تقارن دو طرف بینی و سوراخ ها، رفع نشدن کامل قوز بینی، کجی بینی، افتادگی و یا سربالا بودن بیش از حد بینی را نخواهید داشت. در نتیجه تمامی این ها دیگر نیازی به جراحی ترمیمی پیدا نخواهید کرد.

جمع بندی

برخی افراد معیاری مانند هزینه را نیز حین انتخاب جراح بینی در نظر می گیرند. بسیاری از افراد بر اساس بودجه ای که دارند، جراح بینی خود را انتخاب می کنند و این موضوع هیچ ایرادی ندارد. نکته ای که حائز اهمیت است این است که کیفیت خریدنی نیست! یعنی شما نمی توانید هزینه زیاد را به عنوان ضمانت نتیجه جراحی بینی پرداخت کنید. همچنین هزینه هایی که به صورت غیرمعقول ارزان است نیز نمی تواند قابل اعتماد باشد. بنابراین هزینه، معیار مناسبی برای انتخاب جراح بینی نیست.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *