Search
Close this search box.
جراحی زیبایی شکم

ابدومینوپلاستی (تامی تاک)

داشتن اندامی زیبا یکی از ویژگی هایی است که اعتماد به نفس را چندین برابر می کند. اما اگر این زیبایی را در بخشی از اندام خود نداشته باشید، باعث پایین آمدن اعتماد به نفس یا حتی منجر به افسردگی می شود. شکمی صاف و تخت یکی از نشانه های اندام زیبا و سالم است. اما با این وجود، عضوی بسیار سخت و تغییر ناپذیر است. جراحی زیبایی شکم یا «ابدومینوپلاستی» یا تامی تاک با هدف از بین بردن بافت اضافی شکم موجب کوچک کردن این قسمت از بدن می شود. در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با جراحی ابدومینوپلاستی دریافت کنید.

دسترسی آسان به مهم‎ترین بخش ‎های مقاله

اگر فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید کافیست پادکست زیر را گوش دهید تا خلاصه ‎ای از مطلب را دریافت کنید.

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم عملی است که در آن چربی ها و پوست اضافی شکم  شما برداشته و باعث می شود شکمی صاف و بدون برآمدگی داشته باشید. این عمل که در حوزه جراحی های پلاستیک است به دو نوع ابدومینوپلاستی کامل (استاندارد) و ابدومینوپلاستی جزئی تقسیم می شود.

ابدومینوپلاستی کامل یا استاندارد برای کسانی مناسب است که چربی زیادی در ناحیه شکم و ناف دارند. در این روش برش افقی بزرگ در زیر شکم زده می شود. ناف هم در این نوع عمل زیبایی دخیل است.

در نوع دوم یا «روش جزئی»، برش ها کوچک تر هستند و معمولا ناحیه ناف در این عمل دخیل نمی شود. ابدومینوپلاستی جزئی معمولا برای افرادی مناسب است که تنها در زیر شکم چربی کمی دارند.


فاصله گرفتن عضلات شکم در زنان یا دیاستازیس رکتی

دیاستازیس رکتی به زمانی گفته می شود که نیمه راست و چپ عضلات شکم (“شش تکه”) از هم جدا شوند. بافتی که دو نیمه عضلات را به هم متصل می کند، با رشد کودک و بزرگ شدن رحم، شروع به کشیدگی می کند و به دیواره شکم فشار می آورد. هورمون های بارداری با نرمتر و انعطاف پذیرتر شدن بافت، به نازک شدن این بافت می افزایند. مقدار اندکی گشاد شدن در امتداد خط میانی امری طبیعی است و در تمام بارداری ها انتظار می رود، اما جدا شدن بیش از حدود 2 سانتی متر یک مشکل محسوب می شود.
 Diastasis recti می تواند در هر زمان از نیمه دوم بارداری اتفاق بیفتد، اما بیشتر پس از زایمان دیده می شود. این به این دلیل است که دیواره شکم شل می شود و بافت نازک خط میانی دیگر نمی تواند از تنه و اندام های داخلی پشتیبانی کند. این منجر به ظاهر یک شکم بسته می شود.

اگرچه دیاستازیس رکتی فقط در حدود 30٪ از حاملگی ها اتفاق می افتد، اما چند عامل وجود دارد که احتمال بروز آن را افزایش می دهد. عواملی مانند ژنتیک می تواند نقش زیادی در ایجاد این بیماری داشته باشد. برای برخی از زنان، این حالت فقط در بارداری اتفاق می افتد. زنانی که در اوایل بارداری دیاستازیس را تجربه کرده اند، به طور قابل توجهی بیشتر احتمال دارد که دوباره آن را به طور شدیدتر در بارداری های بعدی تجربه کنند.

ماهیچه های شکمی
ماهیچه های شکمی

ناف

بافت همبند

نگاه کلی به جراحی ابدومینوپلاستی و مراحل آن

ابدومینوپلاستی در بیمارستان یا یک مرکز جراحی مجهز انجام می شود. پزشک با استفاده از بیهوشی عمومی جراحی را انجام می دهد. در زمان بیهوشی احساس درد نخواهید کرد. البته در بعضی موارد، ممکن است داروی تسکین دهنده درد نیز تزریق شود.

اینستاگرام-دکتر-شاهین-بهجو

جراحی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

چندین روش مختلف برای جراحی شکم وجود دارد، برشی که بر روی بدن ایجاد می شود بستگی به میزان تغییرات دارد و بیشتر پوست و چربی بین ناف و ناحیه تناسلی به شکل بیضی از بین برده می شود. سپس بافت روی عضلات شکم بخیه زده می شود. جراح پلاستیک پوست اطراف ناف را از بافت جدا می کند. ناف از طریق یک برش کوچک، بیرون آورده می شود و با بخیه در موقعیت طبیعی خود قرار می گیرد. برش از یک سمت لگن به سمت دیگر آن در بالای ناحیه تناسلی بخیه زده می شود. ممکن است برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک نیز تجویز گردد. این روش به طور معمول حدود دو تا سه ساعت طول می کشد.

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

مرحله اول بیهوشی

ابتدایی ترین مرحله برای هر عمل، بیهوشی است. انتخاب نوع بیهوشی بسته به شرایط هر فرد و از سوی جراح پلاستیک تعیین می شود.

مرحله دوم ایجاد برش و تغییرات

بعد از بیهوشی کامل، برشی افقی در ناحیه زیر شکم و دور ناف ایجاد می شود که اندازه آن با توجه به نوع عمل و میزان تغییراتی که باید اعمال شود، متغیر است. بعد از برداشتن و بلند کردن پوست شکم، با استفاده از ابزار پزشکی «کانولا» (لوله ای باریک که قدرت مکش دارد و در جراحی لیپوماتیک نیز استفاده می شود) چربی های اضافه درون شکم وکیوم و بیرون کشیده می شود و بعد از خارج کردن چربی های اضافی وقت آن رسیده تا پزشک عضلات را به حالت طبیعی و بدون چربی خود برگرداند. ماهیچه دو طرف شکم از کناره ها به وسط کشیده شده و شکم  سفت و کوچک تر می شود.

مرحله سوم بخیه

پس از کشیدن پوست و جمع کردن ماهیچه ها پوست اضافه بریده شده و ناف جدید جایگزین می شود. پس از اتمام فرآیند زیبایی شکم، محل برش ها توسط بخیه بسته می شود.
بعد از 2 تا 5 ساعت در اتاق عمل بودن و به هوش آمدن می توانید نتیجه را عینا ببینید. پس از ریکاوری به تشخیص پزشک، شما یک یا چند روز در بیمارستان بستری خواهید شد. و بعد با مراقبت ها و نسخه هایی که پزشک برای شما در نظر گرفته است می توانید مرخص شوید.
فیلم انیمیشن جراحی ابدومینوپلاستی به صورت مرحله ای

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم

فیلم واقعی جراحی ابدومینوپلاستی به صورت مرحله ای

(تماشای این ویدیو به افراد زیر 15 سال توصیه نمی شود.)

مرحله اول

مرحله دوم

مرحله سوم


جراحی زیبایی شکم برای چه افرادی مناسب است؟

عوامل بسیاری در بد فرمی شکم دخیل هستند. افزایش سن، عاملی اصلی برای افتادگی پوست شکم و ایجاد چربی های دائمی در این ناحیه است. چاقی ارثی، بارداری، افزایش وزن، افتادگی پوست این ناحیه و کسانی که ترس از بیماری های ناشی از چاقی دارند و … از دیگر عوامل برای روی آوردن به این عمل است.

 • افرادی که در قسمت‌های خاصی از بدنشان چربی اضافه دارندو چاقی موضعی دارند.
 • افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و یا لاغر کرده‌اند و به وزن‌ ایده‌آلی رسیده‌اند.
 • فرد باید سلامت بدنی کاملی داشته باشد و ترجیحا سیگار و قلیون نکشد و مشروبات الکلی مصرف نکند.
 • افرادی که توانایی انجام ورزش برای از بین بردن چربی‌های یک ناحیه از بدنشان را ندارند.
 • افرادی که به بیماری خاصی مانند دیابت یا کم خونی مبتلا نیستند و همچنین داروی خاصی مصرف نمیکنند.
آیا کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی هستید؟

آیا کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی هستید؟

آیا شکم بزرگی دارید؟

آیا شکم شما شل و آویزان شده است ؟

آیا به تازگی کاهش وزن زیادی داشته اید ؟

آیا تا به حال تجربه ی زایمان ( سزارین یا طبیعی ) داشته اید؟

آیا در قسمت شکم استریا ( ترک های بارداری ) دارید؟

برای مشاهده نتیجه آزمون و همچنین مشاوره رایگان با دکتر بهجو فرم زیر را پر کنید.

The average score is 65%

0%

مزایای ابدومینوپلاستی

می توان گفت اولین و اصلی ترین مزایای این عمل زیبایی، افزایش اعتماد به نفس است. مزایای جسمی و درمانی هم یکی از عواملی است که بعضی از مردم به این عمل رو می آورند. از فواید جسمی این عمل می توان به بخش های زیر اشاره کرد:

 1. درمان افتادگی پوست پس از بارداری: همانطور که می دانید در دوره بارداری پوست شکم کشیده می شود و بعد از بارداری های متعدد یا حتی یک بار بارداری ممکن است شکم دیگر به فرم اولیه خود بازنگردد. این عمل می تواند زیبایی از دست رفته اندام را جبران کند. اندام قبلی یا حتی شکمی زیباتر از قبل بارداری را به ارمغان آورد.
 2. سلامت جسم: چربی های اضافه ای که در دور شکم جمع می شوند به مرور می توانند سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهند و منجر به بیماری هایی مانند فشارخون، تنگی نفس و … شوند. با برداشتن این چربی ها، میزان چربی موجود در بدن کاهش می یابد. به علاوه، توانایی شما برای تحرک بدن، ورزش و انجام فعالیت های بدنی بیشتر می شود.
 3. درمان فتق شکم: فتق در ناحیه شکم زمانی رخ می دهد که لایه درونی عضله شکم ضعیف شده و منجر به پارگی شود. با ضعیف شدن این ناحیه، لایه داخلی به بخش ضعیف شده فشار آورده و کیسه بادکنک شکلی ایجاد می کند. عمل ابدومینوپلاستی ناحیه های ضعیف شده درون شکم را تقویت کرده و فتق درون شکم را به طور کلی از بین می برد.
 4. بی اختیاری ادرار: بعضی از خانم ها بعد از بارداری به خاطر فشارهای درون رحمی و زایمان دچار بی اختیاری ادرار می شوند. همچنین افرادی هستند که به علت چاقی یا نحوه شکل گیری لگن و شکم شان دچار این بیماری می شوند. این مشکل هم به کمک جراحی زیبایی شکم از بین می رود.
 5. اصلاح فرم شکم: این جراحی زیبایی برای آن دسته از افرادی که از روش های مختلف مانند ورزش و رژیم های غذایی به نتیجه مطلوب نرسیده اند کمک می کند تا بتوانند به فرمی مناسب در ناحیه شکم برسند.

آیا جراحی تامی تاک عوارض دارد؟

هر عملی عوارض های مخصوص به خودش را دارد. داشتن علائم و عوارض در هر شخص متفاوت است. تمامی عوارضی که ممکن است در پی این عمل زیبایی روی دهد باید پیش از جراحی و توسط پزشک به شما اطلاع داده شود. میزان درگیری هر فرد با عوارض مختلف بسته به سیستم ایمنی بدن آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است و همچنین میزان مهارت و تخصص پزشک نیز می تواند در عوارض پس از جراحی موثر باشد. هرچه پزشک تجربه بیشتری در این نوع عمل زیبایی داشته باشد، خطرات احتمالی نیز بسیار کمتر خواهند بود.

لازم به ذکر است که عوارضی جراحی ابدومینوپلاستی با عوارض جراحی ژنیکوماستی و یا سایر عمل ها متفاوت می باشد زیرا نحوه جراحی، نوع عمل نیزر در این عمل ها متفاوت می باشد.

آمادگی های قبل از عمل ابدومینوپلاستی

 • قبل از انجام عمل جلسات مشاوره ای برایتان تنظیم می شود که سلامت جسمانی، وزن، میزان چربی، الاستیسیته و کشسانی بودن پوست شکم بررسی می شود. با توجه به میزان چربی و ناحیه چربی موجود در شکم، جراحی متفاوتی خواهید داشت. به نسبت چربی موجود در این ناحیه، پزشک، نوع جراحی ابدومینوپلاستی را برای شما تعیین می کند.
 • هر نوع دارویی که مصرف می کنید، از قرص های ویتامین و مکمل گرفته تا داروهای درمانی، باید همه را به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت لزوم مصرف آن ها را متوقف نموده و با داروی دیگری جایگزین کنید.
 • خوردن داروهایی مانند مانند ژلوفن، آسپیرین و … که موجب رقیق شدن خون می شوند، قبل از عمل باید قطع شود.
 • مصرف آنتی بیوتیک هم معمولا قبل از جراحی برای شما در نظر گرفته می شود تا احتمال عفونت پس از عمل را کاهش داده و عمل راحت تری را تجربه کنید.
 • افرادی که پس از جراحی قصد بارداری دارند بهتر است این عمل را تا بعد از بارداری به تعویق بیندازند. چون احتمال بازگشت شکم به حالت قبلی یا حتی بدتر شدن آن وجود دارد.

اگر در زمینه جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی نیاز به مشاوره دارید و نمی دانید لیپوماتیک برای شما مناسب می باشد یا جراحی ابدومینوپلاستی شماره تلفن خود را در فرم زیر وارد نماید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرم مشاوره جراحی با دکتر شاهین بهجو

نام و نام خانوادگی
موبایل
شماره شما جهت مشاوره ارسال شد.
مجدداً امتحان کنید.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی شکم

آنچه اهمیت دارد این است که این جراحی مانند عمل های دیگر همچون پروتز سینه و یا لیفت صورت نیازمند رعایت یکسری مراقبت ها می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

 • ضروری ترین مراقبت پس از عمل استفاده به موقع و دقیق از مسکن ها و آنتی بیوتک هایی است که توسط پزشک تجویز شده اند.
 • به هرچیزی که پزشک برایتان تجویز کرده است توجه کنید و تمام مراقبت ها را مو به مو انجام دهید.
 • به تغذیه تجویز شده قبل و بعد از عمل توجه کنید.
 • از غذاهایی که در روند بهبود شما تاثیر بدی می گذارند (به مدت 15 روز)، مانند غذاهای شور و پرنمک خودداری نمایید.
 • مایعات و نوشیدنی زیاد بنوشید.
 • غذاهایی که در ترمیم و روند بهبودیتان تاثیرگذارند را در رژیم غذایی تان قرار دهید. به عنوان مثال یکی از بهترین آن ها، آناناس است که برای بهبود بخیه ها بسیار کمک کننده است.
 • فعالیت های سنگین را تا مدتی کنار بگذارید.
 • استراحت مطلق نداشته باشید تا احتمال لخته شدن خون در بدنتان کاهش یابد.
 • مشاهده خونابه به مدت دو هفته طبیعی است، اما اگر خونریزی داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • از مصرف دخانیات مانند: سیگار، قلیون و… خودداری نمایید.
رفع-افتادگی-شکم-با-مینی-ابدومینوپلاستی

اسکار یا جای بخیه پس از عمل ابدومینوپلاستی

برش هایی که در ناحیه شکم ایجاد می شود، از ناحیه لگن و دقیقا از خط رویش موی زائد است. همچنین برای قسمت ناف دقیقا از بخش فرورفتگی ناف برش ایجاد می شود. بعد از عمل و طی پشت سر گذاشتن دوره نقاهت، اسکارهای موجود روی شکم شما ترمیم می شوند. شاید این جای بخیه ها به کلی از بین نروند، اما تا حد مطلوبی بهبود می یابند. ناحیه هایی که برش در آن ها ایجاد می شود به وضوج قابل رویت نیستند و تنها در برهنگی ممکن است خودشان را نشان دهند.

اگر در رابطه با اسکار یا زخم پس از جراحی نگرانی دارید و یا در رابطه با مراقبت های پس از جراحی ابدومینوپلاستی اطلاعات لازم را ندارید و یا به علت خاصی تهران نیستید می توانید از طریق سامانه مشاوره آنلاین ماوراطب اقدام به گرفتن نوبت کنید.

سامانه-ماوراطب-دکتر-شاهین-بهجو

آیا جراحی ابدومینوپلاستی خطر دارد؟

ابدومینوپلاستی خطرات مختلفی را می تواند به همراه داشته باشد که برخی از متداول ترین آن ها به شرح زیر است.

جراحی-تامی-تاک
 • آسیب بافتی

ممکن است  بافت چربی هایی که در اعماق پوست بدن قرار دارند بر اثر این جراحی از بین بروند. همچنین سیگار کشیدن نیز می تواند این خطر را افزایش دهد. مدت زمان بهبود آسیب بافت، بستگی به میزان آن دارد که احتمالا  خود به خود بهبود می یابد.

 • بی حسی و یا تغییر میزان حساسیت ناحیه جراحی

درطی جراحی، جابجایی بافت های شکمی می تواند بر روی اعصاب ناحیه شکم و به ندرت در ران ها تأثیر بگذارد. به احتمال زیاد، کاهش احساس یا بی حسی را تجربه خواهید کرد اما این مشکل در ماه های بعد و به تدریج کاهش می یابد.

 • اسکار نا مطلوب

اسکار ناشی از ابدومینوپلاستی می تواند دائمی باشد اما از آن جایی که در امتداد ناحیه تناسلی قرار گرفته است، به راحتی قابل مشاهده نیست. اندازه و میزان دید اسکار در  همه افراد متفاوت است. البته هرچه میزان مهارت و تجربه چراح بیشتر باشد، اثر اسکار جراحی نیز کمتر به چشم می خورد.

 • تجمع مایعات در زیر پوست (سروما)

قرار دادن لوله های تخلیه پس از جراحی می توانند موجب کاهش خطر ناشی از تجمیع مایعات اضافی شود. همچنین ممکن است پزشک با استفاده از سرنگ این مایعات را خارج کند.

در برخی از موارد ممکن است خط بخیه به خوبی ترمیم نشود و یا شروع به جدا شدن کند. بهبود زخم باید روند طبیعی خود را طی کند بنابراین جای نگرانی ندارد. اما معمولا برای جلوگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک هایی تجویز می شود.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی

هزینه عمل زیبایی شکم یا همان تامی تاک می تواند برای افراد مختلف، متفاوت باشد. چرا؟ به علت فاکتورهای موثر در هزینه که خود برای افراد مختلف، ثابت نیستند. برخی از این مولفه ها به شرح زیر است:

 • نوع عمل ابدومینوپلاستی
 • نوع مشکل افراد
 • شرایط سنی
 • میزان تغییراتی که باید اعمال شود.
 • ابزار و روش جراحی
 • پیچیدگی پروسه جراحی

بنابراین نمی توان یک عدد ثابت را به عنوان هزینه جراحی ابدومینوپلاستی تعیین کرد. ضمن اینکه هزینه این عمل زیبایی توسط پزشکان مختلف در نواحی متفاوت نیز یکسان نیست. بنابراین ابتدا تصمیم بگیرید که برای جراحی نزد کدام پزشک مراجعه کنید و سپس برای اطلاع از هزینه دقیق عمل، با او مشورت کنید.
این نکته نیز به یاد داشته باشید که این جراحی همراه با لیپوساکشن و یا لیپوماتیک انجام می شود و همراه با تغییر در شکم مابقی قسمت های بدن مانند کمر، ران، پهلو و یا بازو های شما نیز تغییر می کنند. البته در برخی موارد به درخواست بیمار فرم دهی باسن با تزریق چربی و یا پروتز باسن نیز در این عمل انجام می شود که همین عامل در هزینه نهایی عمل تاثیر می گذارد.

شماره-های-مطب-دکتر-شاهین-بهجو

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

انتخاب یک جراح ابدومینوپلاستی خوب بسیار اهمیت دارد و می توان گفت جزو دغدغه های همیشگی متقاضیان این عمل زیبایی است. اول از همه باید بدانیم که جراحی زیبایی شکم توسط جراحان و متخصصین پلاستیک انجام می شود. این پزشکان به اندازه کافی در این زمینه تخصص دارند و به واسطه این دانش آکادمیک هم با آناتومی بافت شکم و نوع تغییراتی که می توان در این قسمت اعمال کرد، آشنا هستند.

بهترین جراح زیبایی شکم فردی است که قبل از عمل تمامی جزئیات مربوط به این عمل زیبایی را با شما در میان بگذارد. مانند عوارض احتمالی، آمادگی های قبل از عمل، مراقبت های پس از آن، شرایط لازم برای جراحی، نتیجه نهایی این عمل زیبایی و … .

برای انتخای بهترین جراح ابدومینوپلاستی معمولا بهترین و اولین راهی که توصیه می شود، استفاده از اینترنت و بررسی نمونه کارهای پزشک در صفحات مجازی است. این اقدام شما را با سبک کاری پزشک و میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه عمل های او آشنا می سازد. پس از کمی تحقیق و جستجو به این شکل نوبت به مراجعه و مشاوره حضوری می رسد. مشاوره قبل از عمل به معنای قطعیت تصمیم گیری نیست. بلکه شما از این طریق می توانید انتظارات خود را از جراحی با پزشک در میان بگذارید و متوجه توانمندی او نیز شوید. در نهایت پس از تصمیم گیری نهایی، مراحل جراحی را به ترتیب طی خواهید کرد تا به نتیجه دلخواه برسید.

چنانچه جراح زیبایی شکم خوبی را انتخاب نکرده باشید، احتمال بازگشت پوست و فرم شکم به حالت اولیه بسیار بالاست. همچنین ممکن است با کشیدگی بیش از اندازه پوست بعد از عمل و دفورمیتی ناف مواجه شوید.

صدای رضایت مراجعه کننده عزیز از جراحی ابدومینوپلاستی مادر گرامی شان

صدای رضایت بیمار از کشور اربیل عراق

( ترجمه ) :سلام من به تازگی جراحی زیبایی شکم رو پیش دکتر شاهین بهجو انجام دادم.خیلی راضی هستم. کارشون فوق العاده عالی است.درد و خونریزی ام بعد از خیلی کم بود .خیلی از آقای دکتر ممنونم.

حتما برای انتخاب جراح زیبایی شکم خود به این موضوع توجه کنید که پزشکتان سابقه خدمات موفق و نمونه کارهای فراوان را در کارنامه کاری خود داشته باشد.
فیلم های زیر تنها بخشی از نمونه جراحی های ابدومینوپلاستی دکتر شاهین بهجو در آپارات و اینستاگرام ایشان می باشد.

فیلم-ابدومینوپلاستی-دکتر-شاهین-بهجو
فیلم-های-آپارات-دکتر-شاهین-بهجو

سوالات متداول جراحی ابدومینوپلاستی

نتیجه گیری

پس اگر دوست دارید که شکمی صاف داشته باشید، عضلات شکمتان سفت باشد یا از بیماری هایی مانند فتق، بی اختیاری ادرار و افتادگی شکم پس از بارداری رنج می برید، ما عمل ابدومینوپلاستی را به شما پیشنهاد می کنیم. داشتن عوارض و مراقبت های قبل و بعد از عمل، امری طبیعی است. اما با دیدن نتیجه دلخواه و زیبایی دوچندان تمام سختی هایی که طی این مسیر کشیده اید را فراموش خواهید کرد و در آخر ظاهری زیبا، شکمی صاف و عضلاتی سفت خواهید داشت.

72 پاسخ
 1. سلام آقای دکتر بهجو بنده شش هفته است جراحی ابدومینوپلاستی انجام داده ام در کشور ترکیه … تمام بخیه هام قرمز درد ناک شده اند آیا می تواند نشانه عفونت باشه ؟ نمی توانم فعلا دکتر بروم چون پزشکم آمریکا هستند

  1. با سلام بله … ولی باید از نزدیک بررسی بشه .. بهتر هر چه زودتر به پزشک خود و یا جراح دیگری مراجعه فرمایید دوست عزیز

   1. جناب دکتر حرف ندارین ترسی رو از بین بردین با علم به روزتون.میخواستم بدونم هزینه چقدر میشه و آیا جای بخیه باقی میمونه؟

    1. با سلام جای اسکار زخم و بخیه بعد از مدتی از بین میره دوست عزیز و برای اطلاع از هزینه ها با شماره های مطب تماس بگیرید.

 2. برای انجام این عمل آیا مراقبت و رژیم خاصی باید رعایت بشه و مشکلی تو سن 30سالگی انجام داد…سپاس ازشما

 3. آقای دکتر آیا بعد از جراحی آبدومینوپلاستی امکان برگشت چربی هم دارد آیا بعد از جراحی باید از رژیم خاصی پیروی کنیم

 4. دوستا کسی هست که برای عمل ابدو مینو پلاستی پیش دکتر بهجو رفته باشه؟ می خوام بدونم رضایت ارین از کار ایشون یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط