دکتر شاهین بهجو » جراحی زیبایی صورت » بهترین روش برای لیفت ابرو
جراحی لیفت ابرو

بهترین روش برای لیفت ابرو

آنچه می خوانید...

پیری صورت می تواند تاثیر قابل توجهی بر نواحی ابرو و پیشانی داشته باشد. افراد با افزایش سن دارای چین و چروک فراوانی در نواحی مختلف صورت می شوند. افتادگی ابرو و شقیقه از جمله اتفاقاتی است که در اثر پیری صورت رخ می دهد. لیفت ابرو یکی از روش های جراحی است که می تواند افتادگی ابرو را از بین ببرد. روش های مختلفی برای بالا بردن و لیفت ابرو وجود دارد که شامل تکنیک های جراحی باز، لیفت با نخ و … است. بسته به نوع و میزان افتادگی ابروها، روش مناسب برای لیفت انتخاب می شود. در ادامه به انواع روش های لیفت ابرو اشاره خواهیم کرد.

لیت بارو با اندوسکوپی

لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

 جراحی لیفت ابرو معمولا با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. گرچه استفاده از بیهوشی عمومی نیز معمول است. پس از بیهوشی فرد، جراح یک برش کوچک در موهای پشت گوش او ایجاد می کند. در این حالت جای زخم نیز دیده نخواهد شد. اما ممکن است نیاز باشد که قسمت کمی از موهای پشت گوش و در واقع شقیقه تراشیده شود. پس از ایجاد برش، بافت زیرین پوست به سمت بالا کشیده شده تا به سبب آن نیز انتهای ابروها در امتداد شقیقه کشیده تر گردند. سپس میزان اضافه پوست بریده شده و محل برش بخیه می گردد. تمام این اعمال برای ابرو دیگر نیز اجرا می شود.

انواع لیفت ابرو

بیشتر روش های لیفت ابرو جراحی هایی است که کل ابرو را بالا می برد. این موارد را می توان با یک برش بزرگ خارجی یا کم تهاجمی تر از طریق برش های کوچک در پوست سر با استفاده از آندوسکوپ و ابزارهای زیر پوستی انجام داد. در واقع تفاوت روش های جراحی لیفت ابرو در نوع و محل ایجاد برش است.

لیفت ابرو با استفاده از لیفت پیشانی

لیفت ابروها همچنین می تواند از طریق لیفت پیشانی نیز انجام شود. در این روش علاوه بر بالا کشیدن ابروها، چین و چروک های پیشانی نیز از بین می رود. در این حالت جراح با ایجاد برش هایی در ناحیه پیشانی و خط رویش مو (در افراد طاس ممکن است برش در ناحیه پوست سر نیز انجام شود) موجب بالا کشیدن پوست پیشانی و بریدن قسمت اضافی آن می شود. در این حالت با از بین رفتن چروک پیشانی، ابروها نیز به سمت بالا کشیده می شوند که بیشتر قسمت مرکزی ابرو است که لیفت می شود و ابرو حالتی کمانی پیدا می کند.

نمونه ای از لیفت آندوسکوپی ابرو که توسط دکتر شاهین بهجو انجام شده است.

نمونه ای از لیفت ابرو با لیفت پیشانی که با اندوتاین و توسط دکتر شاهین بهجو انجام شده است.

لیفت ابرو از طریق لیفت شقیقه

در حال حاضر اکثر جراحان پلاستیک لیفت ابرو و بالا کشیدن آن از طریق شقیقه را بهترین روش لیفت ابرو معرفی می کنند. زیرا در این روش دم ابروها کشیده تر شده و بلندتر به نظر می رسد. در حالی که لیفت ابرو از طریق لیفت پیشانی موجب بالا رفتن مرکز ابرو می گردد. همچنین این نوع لیفت موجب جوان تر شدن چهره نیز می شود و جزو عمل های کمتر تهاجمی محسوب می شود.

این روش یک لیفتیتگ جانبی محسوب شده و باعث بالا رفتن کل ابرو نمی شود. بلکه در عوض فقط نیمه جانبی ابرو را بالا می برد که شامل ایجاد برش های دوطرفه و بالا بردن انتهای ابرو در جهت بالا است. همانطور که اشاره شد روش های لیفت و بالا بردن ابرو برای هر بیمار به صورت منحصر به فرد انتخاب می شود. لیفت ابرو بیشتر برای بالا بردن گوشه و دم ابرو طراحی شده است.

گاهی لیفت ابرو از طریق برش در قسمت گیجگاهی نیز انجام می شود. همچنین لیفت گونه نیز می تواند تا حدی در بالا بردن ابرو ها تاثیر داشته باشد.

مزایای انجام لیفت ابرو

همانطور که اشاره کردیم لیفت ابرو روشی است که با بالا کشیدن کل ناحیه ابرو و پیشانی برای اصلاح چین و چروک های پیشانی، خط اخم و افتادگی ابروها استفاده می شود. اما لیفت شقیقه یک روش کم تهاجمی است که تنها گوشه خارجی یا “دم” ابرو را که در امتداد شقیقه (پیشانی جانبی) قرار دارد، بلند می کند و وسط ابرو یا ناحیه پیشانی را به هیچ وجه تغییر نمی دهد.

این روش همچنین باعث بلند شدن بافت های گونه و کمک به رفع افتادگی در گوشه چشم نیز می شود. بسته به ویژگی های صورت فرد، لیفت ابرو می تواند ظاهری بازتر و جوان تر به چشم ها بدهد؛ بدون اینکه به نظر برسد فرد کاری انجام داده یا تحت عمل جراحی قرار گرفته است. لیفت ابرو یک روش کارآمد است که موجب جوان شدن صورت و نواحی اطراف چشم و ابرو می گردد.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای جراحی لیفت ابرو است؟

لیفت ابرو به کسانی توصیه می شود که به دلیل روند طبیعی افزایش سن و یا بیماری های خاص، ممکن است دچار افتادگی ابرو یا پلک شوند. در حقیقت، افتادگی شقیقه بسیار شایع تر از افتادگی ابرو است و به همین دلیل باعث می شود لیفت شقیقه روشی ایده آل برای اکثر افرادی باشد که به دنبال جوانسازی صورت و لیفت ابرو با حداقل تهاجم هستند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

تمامی جزئیات مربوط به مراقبت پس از جراحی لیفت ابرو، توسط جراح به شما اطلاع داده می شود که برخی از مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

 • بخیه هایی که ایجاد می شوند، طی یک هفته بعد از عمل باید برداشته شوند.
 • تا قبل از کشیدن بخیه ها از انجام کارهایی که موجب ایجاد فشار در نواحی شقیقه و گیجگاهی می شود خودداری کنید.
 • توجه به برنامه غذایی برای جلوگیری از یبوست بسیار ضروری است. زیرا در صورت بروز یبوست فشار زیادی به ناحیه گیجگاهی و شقیقه ها وارد می شود.
 • رعایت نکات بهداشتی مانند شستشو با ضدعفونی کننده و پرهیز از تعریق و بیرون رفتن زیاد، برای جلوگیری از عفونت و خونریزی در نواحی بخیه ضروری است.
 • انجام ورزش های سنگین و پر تحرک مانند فوتبال، دویدن، شنا و غیره که موجب ایجاد فشار در محل بخیه می شود نیز باید موقتا، متوقف شود.
 • استراحت و عدم پوشش مقنعه و روسری برای خانم ها نیز نکته ای است که در یک هفته پس از عمل باید به آن توجه کرد.

هزینه جراحی لیفت ابرو

اطلاع از هزینه انواع جراحی های زیبایی یکی از دغدغه های افرادی است که قصد انجام آن ها را دارند. لیفت ابرو نیز از این موضوع مستثنی نیست. اما باید بدانید که هزینه لیفت ابرو برای هر فرد بسته به شرایط خودش متفاوت است. همچنین برخی دیگر از ویژگی هایی که در تعیین هزینه این عمل زیبایی موثرند، عبارتند از:

 • میزان افتادگی ابرو
 • نوع پوست
 • پیچیدگی جراحی
 • روش جراحی و ابزاری که پزشک استفاده می کند
 • دستمزد جراح
 • میزان تغییراتی که باید برای فرد انجام شود
 • و …

از همین رو بهترین راه برای اطلاع از هزینه جراحی لیفت ابرو مراجعه حضوری نزد پزشک متخصص و معاینه شدن توسط ایشان است.

بهترین جراح لیفت ابرو

یکی از مهم ترین نکاتی که در نتیجه جراحی لیفت ابرو موثر است، انتخاب یک جراح لیفت ابروی خوب است. یک جراح لیفت ابرو خوب باید به قدر کافی در این زمینه تجربه داشته باشد و بداند که چه فرم ابرویی برای هر فرد مناسب است. سپس متناسب با آن بهترین روش جراحی را در نظر بگیرد.

همچنین باید در رابطه با جزئیات جراحی مانند دوره نقاهت، هزینه عمل، مراقبت های بعد از آن، عوارض احتمالی و مواردی از این قبیل با مراجعین خود صحبت کند.

امروزه لیفت ابرو با روش های غیرجراحی مانند نخ نیز انجام می شود که ماندگاری آن به اندازه روش جراحی نیست. به علاوه توسط افراد غیر متخصص نیز انجام می شود که می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. بنابراین حتما برای انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو، یک جراح پلاستیک را انتخاب کنید که بتواند مطابق با جدیدترین روش ها و اصول زیبایی شناختی پروسه لیفت را برای شما انجام دهد.

برای تصمیم گیری و انتخاب یک جراح پلاستیک خوب نیز می توانید از اینترنت و فعالیت او در صفحات مجازی کمک بگیرید. نمونه کارهایی که از پزشک در این بسترها موجود است شما را با سبک کاری جراح آشنا می سازد. همچنین می توانید میزان رضایتمندی و درصد موفقیت آمیز بودن جراحی را نیز متوجه شوید.

راه بعدی مشورت با اطرافیان و افراد دارای تجربه مشابه است که بسیار کمک کننده است. گام آخر مشاوره حضوری قبل از جراحی است که می توانید با پزشک، انتظارات خود را از جراحی بیان کنید و او نیز جزئیات مربوط به عمل را با شما در میان بگذارد.

اهمیت انتخاب جراح لیفت ابرو پس از جراحی خود را نشان می دهد که ممکن است عوارضی مانند عفونت، تورم، عدم قرینگی دو ابرو و … روی دهد.

نتیجه گیری

لیفت ابرو عملی است که می تواند به صورت ترکیبی با لیفت پیشانی یا شقیقه انجام شود اما تشخیص بهترین روش بر عهده جراح لیفت ابرو است. از همین رو باید سعی کنید به خوبی در این زمینه تحقیق کنید تا بهترین جراح لیفت ابرو را برای خود انتخاب کنید و از بروز عوارض احتمالی تا حد زیادی پیشگیری نمایید.

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو

دکتر شاهین بهجو فارغ التحصیل رشته تخصصی جراحی عمومی دانشگاه شهید بهشتی است. پایان نامه دوره تخصصی ایشان با عنوان روش جدید جراحی سرطان پستان بعنوان طرح پژوهشی منتخب در مرکز تحقیقات سرطان به انجام رسید. سپس مدارج تحصیلی را در مقطع فوق تخصصی جراحی پلاستیک‌ و زیبایی در مرکز ۱۵ خرداد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داده و به اتمام رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *